Horizon Zero Dawn Remastered - Teszt

 

Amikor újra belevágtam a Horizon Zero Dawn világába a Remastered kiadás keretein belül, elgondolkodtam az eltöltött időmön, és rájöttem, hogy ez a játék minden idők egyik kedvenc PlayStation címe lett számomra.

Kezdetben egy mentési pontnál próbáltam folytatni a játékot, körülbelül a történet 75%-ánál, de csalódott voltam. Végül úgy döntöttem, hogy inkább újrakezdem, és rájöttem, mennyire szeretem ezt a világot és mennyire szórakoztató a játékmenet.

A Horizon Zero Dawn Remastered nem mutat drámai különbségeket grafikai szempontból, mivel az eredeti játék már a PS5-ön is kiválóan fut 60 FPS-en, de vannak azért figyelemre méltó eltérések. A játékmenet sima és hasonlóan fut, mint a Horizon Forbidden West-ben, viszont az eredeti világának egyedi varázsa jól kiegészül a frissítésekkel.

A grafikai beállításokat tekintve, én az alap PS5-ön játszottam, és három mód közül választhattam: egy 30 FPS-es fidelity mód, egy 60 FPS-es performance mód, és egy kiegyensúlyozott mód 40 FPS-en, ha 120Hz-es kijelzőt használsz.

A legszembetűnőbb fejlesztés a játékmenetben a lombok teljes átdolgozása, ami sokkal szebbé teszi a világot, élettel telibb hatást keltve.

A DualSense vezérlő haptikus támogatása is figyelemre méltó; a víz és a különböző terepek érzékeltetése igazán élvezetes, míg az adaptív ravaszok a harc intenzitását is jól visszaadják.

A karaktermodellek újratervezése is figyelemre méltó, így Aloy és a többi karakter sokkal élethűbbé vált, új arcanimációkkal és javított világítással.

A világítás terén is jelentős fejlődés történt; sokkal természetesebb hatást kelt, így a karakterek arca részletesebben megjelenik.

A világ élhetősége is nőtt, hiszen több NPC került a falvakba, és több mint 10 órányi új mo-cap felvételt is készítettek, hogy a játék még inkább passzoljon a Horizon Forbidden Westhez.

Ha még nem játszottál a Horizon Zero Dawnnal, a Remastered kiadással garantáltan élvezni fogod a játékot. Ha pedig régóta nem próbáltad, mindenképpen érdemes 15 dollárt áldozni rá, mert látszik, hogy rengeteg szeretetet és gondosságot fektettek ebbe a verzióba.

Fontos kihangsúlyozni, hogy ez inkább csak grafikai ráncfelvarrás és némi játékmenetbeli frissítést jelent, így magához a cselekményhez nem nyúltak hozzá, ezért pontosan azt az élményt adja a szebb külsőn kívül, mit amit a lenyűgöző 2017-es alapjáték, amiről akkoriban írt kritikánkat itt olvashatjátok.

Újabb Régebbi