Battlefield 6 - Szivárgások szerint visszatér a taktikai pusztítás, vagyis a rombolhatóság


Na végre, úgy tűnik, a DICE és a partnerstúdiói tényleg felébredtek a hosszúra nyúlt hibernálásból, és elkezdtek valamit visszacsempészni abból, amit a Battlefield valaha jelentett nekünk. A BF6-ról kiszivárgott anyagok alapján úgy fest, mintha valaki belenézett volna a Bad Company 2 multiplayer kódjába, és azt mondta volna: „hé, srácok, mi lenne, ha újra lenne értelme mondjuk egy rakétavetőt magunkkal vinni? A Squadból legalább egy ember hozzon rakétát!" Felelte rá az osztagparancsnokunk.

A rombolás tehát minden bizonnyal visszatér. Természetesen, szerencsére nem úgy, mint a 2042-ben vagy Battlefield 4-ben, ahol a „dinamikus környezet” annyit jelentett, hogy néha eldőlt egy daru, meg átszakadt egy gát, aztán mindenki ment tovább, mintha mi sem történt volna. Most tényleg darabokra lehet szedni bizonyos épületeket, és nem csak díszletként vannak ott, hanem konkrétan beleszólnak a játékmenetbe. A szivárgott videókban látszik, hogy a fegyverek kalibere számít: egy pisztollyal nem fogsz falat bontani, de ha odacsapsz egy tankkal vagy RPG-vel, akkor omlik a vakolat, repülnek a gerendák, és új útvonalak nyílnak meg. Ez már valami.

A Capstone és Gibraltar nevű pályákon például nemcsak a látvány működik, hanem a dinamika is. A városi harcokban végre újra van értelme fedezéket keresni, mert az nem biztos, hogy ott lesz két perc múlva is. Taktikailag folyamatosan mozgásra leszünk kényszerítve. A Frostbite motor még mindig bírja a strapát, és úgy tűnik, most tényleg ki is használják - hiszen a mai konzolok is már rendelkeznek erőforrásokkal, nem úgy, mint a PS4/Xbox One érában. A mozgás is fluidabb lett, állítólag visszahozzák a guggoló sprintet, a harci gurulást, és az egész mozgásrendszer úgy működik, mintha végre nem egy robotot irányítanál, hanem egy katonát, aki tudja, mit csinál.

Ami viszont érdekes, hogy a rombolás nem mindenhol lesz teljes. Scriptelt részek és bizonyos épületek (itt nyilván a stratégialag fontosabb épületek) kapták meg ezt a bánásmódot, szóval nem arról van szó, hogy minden egyes falat le lehet bontani. De még így is sokkal több, mint amit az elmúlt négy rész kínált. A Bad Company 2 óta nem volt ilyen szintű interakció a pályákkal, és ez már önmagában is elég ahhoz, hogy újra felcsillanjon a szemem.

Fontos, hogy a DICE nem egyedül tolja ezt a blockbuster illatú projektet, mert a Criterion Games is kifejezetten nagy szeletet vállalt, főleg a járműves rendszerek és a rombolás kidolgozásában. A Ripple Effect pedig egy külön módon dolgozik, ami még nem teljesen világos, pontosan micsoda. Szóval ez inkább egy közös meló, nem egy egyszemélyes DICE-show. Az EA Native pedig a sztori részén dolgozik, amelynek kampányja - ha hihetünk a fórum pletykáknak - teljesen eposzi és filmszerű lesz.

Persze, ez még mindig csak szivárgás. A svéd stúdió vezér, vagyis a DICE és az EA hivatalosan nem mondanak semmit, de a videók, amik kiszivárogtak, elég meggyőzőek. Ha ez tényleg az, amit kapunk, akkor lehet, hogy újra lesz értelme visszatérni a Battlefield világába, és akik szerették a Battlefield 3 és 4 atmoszféráját, azok ismét visszatérhetnek kicsit játszani. És ha még a monetizációt is sikerül kordában tartaniuk, akkor talán végre nem csak nosztalgiából fogjuk emlegetni a sorozat nevét.

Újabb Régebbi