A Wo Long: Fallen Dynasty a sötét fantasy világban játszódik, amelyben a Késői Han-dinasztia idején vehetjük át egy katona szerepét, egy meglehetősen drámai és akciódús történet formájában. Ebben a világban démonok sújtják a Három Királyságot, és egy névtelen katona küzd majd a túlélésért.
A From Software jelenleg a legnagyobb reformálója a soulslike videójátékok terén, hiszen nagyot alkottak a Dark Souls és a Elden Ring kapcsán. A légkörtől az esztétikáig és a mechanikáig a játékaik hatalmas hatást gyakoroltak az ilyen típusú játékokra. Volt egy Nioh a “karakter akció” játékstílusát keverte össze a FromSoftware stílusával. Nem meglepő, hogy a Wo Long: Fallen Dynasty is merít a FromSoftból, de ezúttal a Sekiro stílusát keveri a Dark Souls elemekkel, amely eléggé érdekes és vitatható videojátékká teszi.
A Wo Long: Fallen Dynasty története egy nehézkes expozíciós részlettel indul, mielőtt a játékos belevetné magát a cselekménybe, de a narratíva fokozatosan jobbá válik a játék során. A Wo Long történetét és világát leginkább úgy lehetne leírni, mintha egy távol-keleti akciófilm találkozna a sötét középkori fantasy világgal. Életnagyságú hősök és tábornokok szembeszállnak a gonosz démoni erőkkel, miközben az elixír az örökkévalósághoz a történet központjában áll. Sajnos sok fő történeti elem kezdetben eléggé homályos és zavaró, és a Wo Long akkor működik a legjobban, amikor a történet földhözragadtabb elemeire koncentrál, például a hősökre, a gonoszokra és a csatákra.
A Wo Long a Három Királyság legendás időszakában játszódik, amit a Három Királyság romantikája is megörökített. A történet a "Sárga Törülköző" Lázadás végén kezdődik. Mi egy közönséges katona bőrébe bújhatunk, akinek a csatatéren bekövetkező halálát egy Mortal Kombat-ra hajazó szemkendős srác megszakít. Hamarosan rájövünk, hogy egy titokzatos fekete ruhás férfi hozza az átkozott démonokat és a rémisztő korrupciót a földre, és csak az időszak legnagyobb hősei képesek szembe szállni a közelgő sötétséggel. Elindulunk, hogy egyesítsük erőnket ezekkel a hősökkel és megtaláljuk a módját, hogy egyszer s mindenkorra megállítsuk a gonoszt.
Wo Long: Fallen Dynasty a Dynasty Warriors franchise rajongóinak ismerősnek tűnhet, függetlenül attól, hogy mennyire fantáziadús elemekkel rendelkezik a cselekmény. Ugyanazokkal a karakterekkel találkozol, akik ugyanolyan személyiséggel és sok hasonló eseményben vesznek részt. Bizonyos események most már ijesztő eldritch horrorféle szörnyeket is magukban foglalnak, de a Három Királyság romantikája, légköre mindenképpen felidézi a Dynasty Warriors sorozatot is. A cselekmény nem feltétlenül kiemelkedő, de tele van kacagó varázslókkal és bombasztikus hősökkel, így még talán sokaknak szórakoztató lehet. De felhozhatnánk hasonlítási alapnak a Sekiro: Shadows Die Twice-t is. A Sekiro sok alapvető RPG elemet elhagyott a soulslike műfaján belül, hogy a reakcióidőket és az ügyességet helyezze a játék előrehaladásának fő mozgatórúgójának, illetve hajtóerejének. A Wo Long: Fallen Dynasty kétségtelenül az első olyan Sekiro-hoz is hasonló alkotás, amely ezt a trendet követi. Az ellenségek gyorsabbak és erősebbek, a sikerhez a harci mechanikák magjának tökéletesítése szükséges, nem pedig a szokásos akció-RPG alapú fejlődés. A játékosok a leginkább a parry-re és a dodge-ra fognak fókuszálni.
A Wo Long ugyanazt az alapvető Soulslike formulát veszi át, de néhány kisebb-nagyobb csavarral. A játékmenet sokban hasonlít majd a Nioh-hoz, de valamivel jobban koncentrál a nagyon specifikus játékstílusokra, amelyek (mint a Sekiro, csak hogy tovább folytassuk a kissé kínos hasonlatokat) arra számítanak, hogy legyőzzük az ellenfeleket. Adjunk hozzá egy kevés Dynasty Warriors ízt, és máris megvan a Wo Long. Ugye, legalábbis nagyjából.
Minden játékosnak van egy lélekcsíkja, ami hasonlít a Sekiro állóképességi csíkjához. Amikor támadunk és megsebzünk egy ellenfelet, így könnyedén begyűjthetjük a lelkeket, amiket speciális technikákra, varázslatokra és lélektámadásokra használhatunk el. Van itt még morál alap is emellett. Ha az ellenfél lelkét nullára csökkentjük, akkor megtörnek, és egy erőteljes ütéssel szinte kivégezhetjük őket, ami hatalmas sebzést okoz, már csak pár nyisz-nyasz és halott is. Ugyanezek a szabályok vonatkoznak ránk is. Ha sérülést szenvedünk el vagy túlhasználjuk a képességeinket, a saját lelkünk is kiürülhet úgymond, így egyetlen véletlen találat is megbéníthat minket, és sokkal sebezhetővé tehet az ellenfél elleni támadásokkal szemben.
A Wo Long: Fallen Dynasty játékban a morális állapotunknak a növelését az ellenfelek legyőzésével szerezhetünk. Morált veszítünk, ha meghalunk vagy kritikus sebzést kapunk be egy ellenféltől. Mivel a játék viszonylag halálos, könnyen elveszíthetjük a sok előrehaladást, és itt jön képbe az ellenséges zászló elfoglalása. Minden elfoglalt zászlóval nő a kitartásunk szintje, ami a morálhoz kapcsolódik. A morálunk sosem mehet a kitartásunk szintje alá, éppen ezért, ha minél több zászlót foglalunk el, annál könnyebb fenntartani a magas morált. Néha jobb, ha kikerüljük a veszélyes ellenfeleket, és mögöttük elfoglaljuk a zászlós bázisokat, hogy kisebb kockázattal szembe szállhassunk majd velük, de néhány bázisnál vezért is kell legyőzni, ahhoz hogy tovább menjünk. Néha a zászlók befoglalását meglehetősen árkádosnak tartottam, olyan volt, mintha botok ellen küzdöttem volna egy többjátékos meccsben, játékosok nélkül. Az ellenfelek morálja is változhat. Például egy olyan ellenfél, aki megöl téged, értelemszerűen morált szerez, így a következő alkalommal sokkal erősebb lesz, amikor szembe találkoztok sokadjára. Néhány ellenfél vezetőnek számít, és a beosztottaktól szerez morált.
Review score | |
8.6 | A Wo Longot a morál rendszer meglehetősen érdekes souls videojátékká teszi, ezért az egyik legjobb műfaján belül. |