Gems of War - Teszt

Köves-kártyás-fantasy...

A Gems of War egy ingen érdekesre sikeredett hibrid játék, mely ötvözi a jól bevált kő forgató puzzle játékstílust a kártyajátékkal és némi RPG elemekkel. Ám mind ezek ellenére még sem tökéletes. Jó, egy játék sem lehet az, de valahogyan úgy érzem, hogy nem sikerült maradandót alkotnia az Infinity Plus 2-nek. Jó ez jó ez, de... na inkább elmondom, hogy mire gondolok. Mindenesetre az egyik fő pozitívuma, hogy INGYENES!

Forgassunk és öljünk...

A játék tartalmaz egy minimális sztorit, egy kis elbeszéléssel, ami egész hangulatosnak mondható. Igazából semmi extra, csak a küldetések előtt Luther, aki az atyaúristen, elmondja, hogy mivel kell szembenéznünk. Maguk ezek a pályák több részből állnak, szóval nem az van, hogy vidd végig az eseményt, hanem van egy meghatározott célunk: először verjük le a gnómokat, aztán meg az ogrékat.


A játékmenet 2 részből tevődik össze. Először is van a hősünk, akit az elején tudunk kreálni megadott sablonokból, tudunk neki kozmetikai dolgokat adni, mint a páncél és a sisak. Ezeknek igazából semmi haszna nincs, csak jól néz ki. Elég limitált a készlet, de van lehetőség, hogy valós pénzért cuccokat vásároljunk és így szebbek legyünk.


A hősnek lehetnek fegyverei, egyszerre csak, és ez az úgymond különleges képessége. Ezenkívül vannak lényeink is, amik ugye a kártyák. Ezeket a játék elején kapjuk, később ládákból kell kiforgatnunk, mintha egy random paklicsomagot kapnánk. A ládákhoz kulcs kell, a kulcshoz arany, amiből nem sok van, kivéve ha veszünk. Ha játszani kívánunk, akkor ezzel a virtuális golddal tudunk megnyitni egy pályát. Ez annyira nem sok, általában 50, de rewardként vissza is kapunk belőle egy kicsit. Előbb-utóbb persze elfogy, de a királyságunk folyamatosan termel, szóval idő kérdése és megint lesz.


A játék tehát úgy tevődik össze, hogy vagyunk mi, a fegyverrel, meg a lényeink és az ellenség. Mindenkinek van egy színe, ami a kártya bal felső sarkában található. Ennek az a lényege, hogy van egy extra képesség, amihez manát kell először gyűjteni. Ez jön a kőforgatásból. Ha piros követ forgatunk, akkor az hozzáadódik ahhoz a laphoz, amelyiknek piros kő kell a feltöltődéshez, és így tovább minden színnel. Ha sikerül 4-et kiforgatnunk akkor kapunk egy bónuszt kört, ha pedig 5-öt akkor pedig instant feltöltődik a képesség. A játék egyébként körökre osztott, ha forgattunk, akkor meg kell várnunk míg a gép is ezt teszi, így ő is tud rajtunk sebezni és ő is gyűjti a manát, na meg belenyúl a táblába, tehát nem sok lehetőség van taktikázni.


Minden lénynek van támadási, védekezési és életpontja. Ahhoz, hogy valakit megöljünk, természetesen le kell verni az életét. A pályán a köveken kívül vannak koponyák is, ha ebből forgatunk 3-at, akkor a legfelső lapunk automatikusan megtámadja az ellenség első lapját és annyit sebez rajta, amennyi a támadó értéke. Sebzésnél van lehetőség még képességet használni. Ha ezzel élünk, akkor az adott körben nem tudunk forgatni, csak támadni.

Rínak az emberek, hogy a fizetősök előnyben vannak...

Sokan azt írják, hogy azért nem jó a játék, mert fizetni kell ahhoz, hogy fejlődjünk. Én nem így tapasztaltam, szerintem simán lehet élvezni úgy, hogy csak és kizárólag ingyen játszunk. Persze pénzért gyorsabban lehetünk erősebbek és tehetünk szert új lapokra, valamint nem függünk a goldtól, tehát korlátlanul játszhatunk. Ez utóbbi egyébként naponta termelődik, attól függően, hogy hány királyságunk van. Természetesen ezeket a birodalmakat goldért kell vásárolni, de egy idő után megtérül.


Míg a hősünk exp-t kap és szintet lép, addig a lapjainkat nekünk kell fejleszteni. Egyébként itt megtalálhatóak a ritka és az átlagos lapok. Minél ritkább egy lény, általában annál komolyan dolgot tud, de ehhez persze szerencse kell, hogy ilyet kapjunk. Szóval a kártyákat lélekből tudjuk erősíteni, és azért nem gondolom azt, hogy a fizetősöknek van előnyük, mert ezeket a soul-okat nem lehet vásárolni. Ezeket akkor kapjuk, ha kivégzünk egy lapot, illetve rewardért lehet venni, amit PVP-ért kapunk. Mert igenis van ilyen opció is. Habár nem a klasszikus értelemben vett, nem real time, csak a többi játékos összeállítása ellen tudunk játszani, szóval gyakorlatilag a gép ellen játszunk.

Játsszak-e vagy nem-e...

A játék fő hibája az az, amit a fejlesztők előnynek hittek. Összeolvasztották ezt a két stílust és az lett a gond, hogy így egyben unalmas. A kőforgatós játékok folyamatosan újulnak meg azáltal, hogy változnak a pályák és a küldetések. A kártyajátékokban pedig tudunk taktikázni és fontos szerepe van, hogy mit miután játszunk ki. A Gems of War-ban mind ezek elmaradnak. A játék a 100. pálya után is olyan lesz, mint az első. A kőforgatás ugyanaz marad, a pálya alakja nem változik, a gyémántokból nem lesz új, a küldetések mindig ugyanazok lesznek: öld meg a másikat. Habár gyűjtögethetünk kártyákat, fejleszthetjük őket, mégis a harc sablonos marad, mert nem tudunk velük taktikázni.

 
De ingyenes, és ami ingyen van, azt minimum ki kell próbálni. Szórakoztató ez, csak nem addig, amíg egy ilyen stílusú játéknak kéne, hogy lekössön. De ez ne kedvtelenítsen el senkit, hiszen az én nézőpontom a sajátom, nektek kell megítélni a játékot és Ti fogtok vele szórakozni. Szóval próbáljátok ki: Steam-en ingyen letölthetitek és már mehet is a gyémántok háborúja!


Pro:
+ Ingyenes
+ Kártyagyűjtögetés
+ Egyedi ötlet

Kontra
- Hamar unalmas lesz
- Nem tud megújulni



Értékelés
 6
Játékmenet:

Amennyire megtetszik az elején, annyira lesz unalmas rövid időn belül.
 8
Hangulat: 

Hangulatilag nagyon erős, de ami unalmas az unalmas, nem tudja feldobni a játékot.
 9
Grafika: 

Nem bonyolították túl, de egy ilyen játéknál ezt nem is lehet. Nekem nagyon tetszett, amit láttam.
 7
Hangok: 

Semmi extra, ugyanaz a zene, olcsó effekt hangok. Ki kell kapcsolni rövid időn belül.
 6
Szavatosság:

Na, ennek soknak kéne lennie, de nem lesz az, mert az elejétől fogva ugyanazt fogjuk látni.
Review score
 7.2

Nem rossz ez, csak nem tartogat új dolgokat, még ha ez is volt a cél. Akik nem otthonosak a két játékstílusban, azokat el fogja nyerni, ez biztos, de másokat nem.

Újabb Régebbi