Pillantást vetettünk az I Shall Remain c. túlélő-akció játékot...
A Steam rendszerén nap, mint nap jelennek meg az újabbnál-újabb korai megjelenésű játékok, amiknek a célja, hogy az alfa, avagy a béta státuszba való belépéskor a játékosok visszajelzéseket küldjenek a fejlesztőknek, hogy mégis mi működik, és mi nem. Ennek a rendszernek igen csak több értelme van, mint az elmúlt években a legtöbb AAA kategóriájú játékoknál előfordult "bughalmaz" gyakoriságának valószínűsége, és sajnos ez miatt is buknak el, kivétel azoknak, akik kellő figyelmet fordítanak a játékaikra. Lassan az összes nagyobb kiadó a legelső napon eladott játék példányának pénzéből él meg, és egész biztos vagyok, hogy mindenki tudja az okát, hogy miért is történik ez. Egyszerűbbnek tartják azt, hogy bezsákolják az összes pénzt az előrendelőktől, avagy a 0. napon vett eladott példányokból, ahelyett, hogy csúsztatnák a játékukat még pár hónapig, hogy tovább polírozzák és javítsák a játék hibáit. Ezért is találta ki a Steam az Early Access rendszerét, hogy ez ne fordulhasson elő, amikor a játék megjelenik, így nem fog az megtörténni, hogy egy ún. "fél kész" játékot adnak ki. Mind ezt leszűrve ezek a játékok feltételezhetően tovább fognak élni, mint vetélytársaik, a nagy című játékok. Manapság sok indie játék jelenik meg Early Accessben, és ebből elég sok játék nem éli meg a holnapot se, mivel nem túl sokan fognak egy olyan játékot megvenni, ami nem néz ki jól, és nincs egyedi stílusa. Na meg pláne vannak azok a játékok, amiknek tévesen van feltűntetve, hogy mit is tartalmaz, ugyanis nemrégiben nem egy játéknál történt meg ez, hogy olyan képeket, illetve olyan adatokat tűntettek fel, ami egyátalán nem volt még a játékban, és így egy jó pár embert átejtve próbáltak több pénzre szert tenni. Ezután a kis fennhangú bevezető után tekintsünk bele a szintén Early Access-en elérhető I Shall Remain c. akció játékba (az előzetes olvasása közben senki ne rémüljön meg a játék hiányosságai miatt, ugyanis még béta státuszban van), ahol az elsődleges feladatunk a túlélés lesz.
Mai teszt alanyunk egészen a II. vh-ig repít vissza az időbe, ahol a jól ismert végeredmény helyett a németek a háború alatt egy új, gyorsan terjeszkedő vírust fejlesztettek ki, ami az immun rendszert megtámadva a gazda testet fokozatosan gyengíti, majd a halál után zombivá változtatja áldozatát. A játék történetete két részből áll. Az első része a Tutorial pálya végigjátszásából derül ki: itt egy testvérpár fiatalabbik fivérével kell az idősebbik fivér nyomába eredni. Természetesen az arany szabály itt is érvényes: ha egyedül vagy, akkor pokol vár rád. Kalandunk során számtalan túlélővel találkozhatunk majd, akiknek segítenünk kell megoldani a problémáikat, és némelyik még mellénk is szegődik, mint csatlós. A Tutorial pálya kijátszása után az idősebbik testvérrel folytathatjuk a játékot Story módban, ahol az előzőleg említett örténet fordítottja van, ugyanis itt a fiatalabbik testvérpár keresésére fókuszál a történet, és nem sokban tér el a tréning pályán látottaktól. A Story módon kívül lehetőségünk van túlélő módban is játszani, ami már nagyobb kihívást nyújt a játékosok számára, ugyanis itt soha nincs vége a játéknak, és egyre több szörny fog a játékosra támadni, ezzel is növelve a nehézségi szintet. A játék koncepciója alapjában véve nem különbözik egyetlen zombis játéktól sem, így nem lehet azt mondani, hogy a játék ezen része merőben más lenne. Ugyanúgy megtalálható benne az RPG stílus alapjai, mint majdnem mindegyik zombis játékban manapság megfigyelhető. Ami viszont nem mindennapi a játékban, az a stílusa, ugyanis felülnézetes, túlélés orientált játékot nem mindennap látni, és emiatt érdemes kipróbálni.
A látványvilág része a játéknak jónak mondható, kissé ütött-kopottas, de nem mondható nagyon csúnyának. Ugyan nem sikerült kiderítenem, hogy milyen grafikus motor hajtja a játékot, de az már látható rajta, hogy a vetített árnyékokat remekül kezeli a játék. Ezen kívül sajnos nem lehet más pozitívumot felsorolni a látványhoz, mivel nagyon sok minden még kezdetlegesnek tűnik (lehet szándékosan lett így csinálva, nem mindig minden a látványról szól), és elég valószínű, hogy sokak számára emiatt nem fogja elnyerni a tetszését a játék. Talán ami még felhozható plussznak, az a szépia effekt beállítása, ugyanis ez némi hangulatot is adhat a játéknak, hogy úgymond retro stílust adunk a grafikának (az alábbi képen látható). Viszont a stílus szerelmeseinek mindenképp érdemes elgondolkodniuk rajta, hogy megvegyék-e a játékot, mert a játékmenete miatt több órára is letudja ragasztani a játékost a gyűjtögetés/keresgélés, és a folyamatos, némileg intenzív öldöklés (félreértés ne essék, nem olyasmi szörny hadseregről van szó, mint a Serious Sam féle agyatlan csatákban).
A játékot összegezve nem mindenkinek lesz szerelem első látásra, de ha adtok neki egy esélyt, akkor kellemeset fogtok csalódni, mivel többről szól a játék, mint ami a képeken látszik. Amit talán hiányolok belőle, az a co-op mód, mivel így egyedül egy pár óra után hamar megunható, legalábbis azoknak, akik nincsenek oda a folyamatos szörny hentelésért. Jelenleg a már említett Early Accessben van a játék, és amíg ebben van, addig kevesebbe fog kerülni, mint amikor majd a végleges játék majd megjelenik (tulajdonképp ez az egyik pozitívuma az Early Accessnek, aki megveszi, az hozzájárulhat a játék fejlesztéséhez a visszajelzésekkel, és a megjelenés után is megmarad a játék, nem fog eltűnni a végleges verzió kiadása után). A játékot a Steam rendszerén itt tudjátok megtekinteni, illetve megvenni 15 euroért.
A Hungamer értékelése az I Shall Remain c. korai hozzáférésű játékról:
Preview | |
B |
A játék koncepciója nem rossz, viszont elég sok játék jelenik meg mostanság ugyanezzel a stílussal, így nehéz lesz ringbe szállnia a vetélytársaival. Leárazáskor a stílus szerelmeseinek mindenképp ajánlott megvenni!
|