A The Witcher fejlesztése nehezen indult, de végül meghódította az RPG világát


Van valami lenyűgöző abban, amikor egy csapat szinte a semmiből indul, tapasztalat nélkül, de azzal az eltökéltséggel, hogy maradandó nyomot hagy a videojátékok világában. A CD Projekt Red története pontosan ilyen. A stúdió első nagy dobása, a Witcher 1, egy olyan projektként indult, amelynek esélyei meglehetősen csekélyek voltak, de a benne rejlő ambíció felülírta az akadályokat.

A játék fejlesztésének kezdeti időszakában Adam Badowski, a CDPR társigazgatója és csapatának tagjai egy korai demót mutattak be a BioWare társalapítóinak, Ray Muzykanak és Greg Zeschuknak. Ha létezik tökéletes recept egy nyugtalanító prezentációhoz, akkor az ez volt: egy csiszolatlan demó, egy kis fejlesztőcsapat és egy merész kijelentés arról, hogy a világ legjobb RPG-jét akarják elkészíteni. Az egyetlen válasz, amit BioWare képes volt adni: „Majd visszahívunk.”

Ez az a pillanat, amelyben sokan visszalépnének. De Badowskiék nem így tettek.

A CDPR ekkor mindössze 15 fős volt, és ha a BioWare bármilyen kétséget is érzett a stúdió képességeit illetően, az nem tartott sokáig. Idővel mégis megérkezett a válasz – és a támogatás. A CD Projekt Red megszerezte a BioWare által használt Aurora Engine-t, amelyet a Neverwinter Nights is használt. De ez nem jelentette azt, hogy minden készen állt. A csapat az eredeti kód nagy részét átírta, levágta a multiplayer funkciót, és egy teljesen új renderelési rendszert épített hozzá.

Ez egy olyan példa, amely megmutatja, hogy a tapasztalat hiánya néha áldás lehet. Nem tudták, hogy mi minden nehézség vár rájuk – és talán éppen ez tette lehetővé számukra, hogy bátran belevágjanak és saját útjukat járják.

A Witcher 1 végül sikerrel debütált, és elindított egy olyan sorozatot, amely mára az RPG-k műfajának egyik meghatározó szereplője lett. A CD Projekt Red csapata pedig bizonyította, hogy a kezdeti kételyek ellenére az ambíció és a kitartás képes áttörni a határokat.

Talán épp ez az egyik legfontosabb tanulság: nem számít, hogy milyen helyzetből indulsz, ha hiszel abban, hogy képes vagy valami nagyot alkotni.

"A tapasztalat az, amit utólag szerzel meg." — Milton Berle újragondolva: Néha éppen a tapasztalat hiánya teszi lehetővé, hogy elérjük a lehetetlent.

Újabb Régebbi