A Ubisoft jövője jelentős változások elé néz, ha a Tencent és a Guillemot család felvásárolják a céget. Ez a felvásárlás számos következménnyel járhat, különösen a kiadott játékok típusát és a fejlesztési irányvonalakat illetően.
Ha a Tencent és a Guillemot család irányítása alá kerül a Ubisoft, várhatóan nagy hangsúlyt helyeznek majd a blockbuster címek kiadására. Ez azt jelenti, hogy a cég valószínűleg a nagy népszerűségnek örvendő sorozatokra, mint az Assassin's Creed (AC), Far Cry (FC) és Ghost Recon játékokra fog koncentrálni. Az ázsiai piac fontossága miatt pedig valószínű, hogy a játékokban egyre több ázsiai elemet fogunk látni, ami új színt és kultúrát hozhat a jól ismert címekbe, erre kiváló példa volt az augusztusban megjelent Black Myth: Wukong, mely ügyesen ötvözte az ázsiai elemeket az európai videojátékos piac felhasználására.
Az Assassin's Creed sorozat különösen nagy figyelmet kapna az AC: Shadows megjelenése után, és a Tencent tapasztalatait figyelembe véve, könnyen elképzelhető, hogy az AC-sorozat "MMO-sítására" is nagy hangsúlyt fektetnének. Egy ilyen lépés új dimenziókat adhatna a játéknak, lehetővé téve a játékosok számára, hogy még mélyebben elmerüljenek a történelmi világban, amit az Assassin's Creed kínál.
Bár a blockbuster címekre való koncentrálás érthető, különösen egy csődközeli helyzetben lévő kiadó esetében, ez viszont azt jelenti, hogy a kisebb, specializált projektek háttérbe szorulhatnak. Ennek következtében az olyan várva várt címek, mint a Prince of Persia (POP) és a Splinter Cell alkotások késleltetve jelenhetnének meg. Sőt, elképzelhető, hogy ezek a játékok is az open-world irányba tolódnak el, követve a Ubisoft bevált formuláját.
A Tencent és a Guillemot család felvásárlása forradalmi változásokat hozhat a Ubisoft jövőjében. Míg egyesek számára izgalmas lehet a blockbuster címek és az ázsiai elemek bevezetése, mások csalódottak lehetnek a kisebb, innovatív projektek hiánya miatt. Az új irányvonalak azonban lehetőséget adnak arra, hogy a Ubisoft stabilabb alapokra helyezze magát, és új sikereket érjen el a globális piacon az open world játékok terén.
A Tencent és az alapító család, a Guillemot-família felvásárlása jelentős hatással lenne a Ubisoft jövőjére, és számos lehetőséget és kihívást rejthet magában. Az idő fogja megmutatni, hogy ezek a változások mennyire lesznek sikeresek és hogyan befolyásolják a játékos közösséget.