Amikor az Assassin’s Creed Shadows idén év végén megjelenik, a fejlesztési ciklusa hosszabb lesz, mint bármely más játéké a sorozatban, összesen négy év. Az Ubisoft szerint ez a tökéletes időtartam egy játék elkészítéséhez.
A GamesIndustry.biz-nek adott interjúban Karl Onnée vezető producer elmagyarázta, hogy a Shadows fejlesztése hosszabb ideig tartott, mint az Assassin’s Creed Valhalla három évvel ezelőtt, mert a csapat pontosan akarta ábrázolni a feudális Japánt, és a játékot “a lehető leghitelesebbé” tenni.
“Nagyszerű egy olyan játékon dolgozni, amely a Valhalla öröksége után következik,” mondta Onnée. “De nyilvánvalóan nagy elvárások vannak. Mindig jobbat akarunk nyújtani, és ezt próbáljuk elérni a Shadows-szal. Feszegetjük a határainkat.”
A fejlesztő hozzátette, hogy ennek az ígéretnek a betartása érdekében a csapatnak időt kellett szánnia a munkára.
“Mindig egyensúlyozni kell az idő és a költségek között, de minél több időd van, annál többet tudsz iterálni,” mondta. “Igen, több embert is bevonhatsz egy projektbe, és rövidebb idő alatt elvégezheted, de ez nem ad több időt az iterációra, mert időbe telik visszajelzéseket kapni a játékosoktól, a csapattól… és aztán látni, mi működik és mi nem, és hogyan lehet javítani. Négy év, azt hiszem, az ideális egyensúly a koncepciótól a gyártásig, és a szükséges visszajelzések megszerzéséhez.”
A Shadows hiteles élménnyé tételéről Onnée elmondta, hogy ez valami, amire a csapat “büszke” volt, és hogy ez egy “nagyon hosszú folyamat” volt.
“Amikor egy japán házat építünk a feudális Japánból, az nagyon különbözik mondjuk egy francia középkori háztól vagy egy angoltól,” mondta a fejlesztő. “Szóval művészként meg kell tanulnod, hova kerülnek a dolgok egy feudális japán házban… talán az étel nem oda kerül. Mindent meg kell tanulnod, amit tudnod kell. És ez a folyamat hosszú.”
Onnée hozzátette: “Ez nem feudális Japán, nyilvánvalóan, de jó elmenni a helyszínre, mert csak akkor jövünk rá, hogy mennyire különbözik attól, amit gondoltunk. Nagyon érdekes, mert amikor a csapat elment oda, az egyik dolog, ami feltűnt, az erdők és azok jellege volt. Készítettünk néhány erdőt a görög táj alapján [az Odyssey-hez], de amikor elmentünk, észrevettük, hogy nagyon különbözik attól, amit csináltunk, és változtatnunk kellett. Ezeket a dolgokat nem feltétlenül találod meg, amikor történelmi kutatást végzel.”
“Ezek azok az apró dolgok, amelyek nagyon fontosak, mert jobban megérted az épületek méreteit, a kultúrát, a ma is álló emlékműveket és szentélyeket… fontos, hogy mindezt helyesen ábrázoljuk.”