The Wolf Among Us - Teszt


Leteszteltük a The Wolf Among Us eddigi részeit...

Manapság a Telltale Games fejlesztői csapata egyre nagyobb hírnévnek tesznek szert világszerte. Ennek oka, hogy izgalmas, csavarokkal teli, és az érzelmekkel játszó játékokat dobott a piacra, ahol a játékos döntései igen csak befolyásolják a későbbi történetet, jobban, mint bármelyik másik játékban (egyedül a BioWare-es játékokban volt még ilyesmi szintű). Az egyik nagy sikerjátékuk a The Walking Dead (továbbiakban TWD), és nem összekeverendő az AMC által adott sorozattal. A TWD-ben egy elítéltel kell úgymond kikeverednünk a slamasztikából, és eközben egy kislányt pátyolgatva keresnek menedéket. Elég hamar rátalálnak a számukra "tökéletes" táborra, ugyan egyetlen csapat se létezhet gyenge láncszem vagy fekete bárány nélkül. A játék védjegye a hangulat fokozás volt, és ebben szinte verhetetlenek a Telltale Games emberei. A másik nagyobb sikerjátékuk a mai tesztalanyunk, ami a The Wolf Among Us nevet kapta. Ebben a játékban is hasonló megpróbáltatásoknak leszünk kitéve, hiszen a Telltale csinálta, így ez a játék sem fog okozni csalódást azokban, akik a TWD-t imádták.


A játék története az általunk ismert mesék szereplőiről szól. 1986-ot írunk, és egy ún. alternatív történet keretén belül a mesebeli hősök szülőhazáját egy rejtélyes, gonosz zsarnok vette uralma alá, akit csak Adversarynek hívtak. Ahhoz, hogy a hősök túléljék Adversary seregeinek pusztítását, egy másik dimenzióba kellett, hogy meneküljenek, amit mi Földnek hívunk. A beilleszkedéshez elengedhetetlen volt, hogy emberinek tűnjenek, mivel el akarták kerülni a pánikot, és időről-időre Manhattan városán belül kisajátítottak egy saját részleget maguknak, amit csak Fabletownnak neveztek. Ahhoz, hogy emberinek tűnjenek, egy boszorkánytól kellett, hogy vegyenek egy "szolgáltatást", hétköznapi nevén csak glamournak hívtak, tulajdonképp egy emberi álcát kölcsönöz az alanynak, így segítve a beilleszkedést az emberi faj közé. Azok, akiknek nem volt elég pénzük a glamourra, a törvény szerint egy ún. Farmra kellett elmenniük, ahol úgymond a kitaszítottakat tartották. A játék főhőse a Három Kismalac meséjéből ismerős, avagy a Piroska és a Farkas meséjében is szerepelt, aki nem más, mint a csúnya, gonosz Farkas. A glamour megszerzése után is megtartotta nevét, viszont mivel senki sem akart nagyon kikezdeni vele, így mindenki barátságosan "próbált" közelíteni felé, és a legtöbben a figyelem elkerülése végett mindenki csak úgy hívta, hogy Bigby (a Big Bad szavak kettős keveredése lenne tulajdonképp). Mivel a múltja hamarabb megelőzte hírnevét, így egy bizonyos feladatot tudtak rábízni, ami megfelelő lenne neki, az pedig Fabletown seriff pozíciója. A seriffnek az a feladata, hogy megakadályozza az embereket attól, hogy felfedezzék a mese figurák titkát. Viszont sokan bújkálnak Bigby elől, ugyanis a másik feladata azon hősök kibannolása Fabletownból, akiket már többször is felszólítottak a glamour beszerzésére. Így van ez a játék kezdetekor is, amikor Mr. Toad kihívja Bigbyt egy csend háborítás miatt, és így kezdődik el az a rejtély, ami sokak életét fogja megváltoztatni, miközben lépésről-lépésre fény derül mindenre. A játéknak eddig 3 epizódja látott nap világot, és mindegyik epizódban garantált az újabb és újabb rejtélyek felfedezése, avagy annak megoldása. A játék során számtalan általunk ismert mese szereplővel fogunk találkozni, mint pl. a Három Kismalacból az a kismalac, akinek szénából volt a háza (itt Colinnak hívják); a Szépség és a Szörnyetegből Belle és Ádám herceg (avagy a Szörnyeteg); a Hófehérkéből maga Hófehérke és a varázstükör; a Piroska és a Farkasból a Farkas (ő a Big Bad Wolf, a csúnya nagy farkas, becenevén Bigby) és a Vadász (ő Woody), a Kishableányból Ariel (maga ahogy elmeséli majd a történetét, abból fog kiderülni, hogy ő az, a játékban Nerissa a neve); a Szél lengeti a fűzfákat c. 1908-as regényből Mr. Toad és fia, Toad Jr.; és még sok más ismert karakter is felbukkan.


A történet nagy léptékben lesz elmesélve, spoiler mentesen, aki többet szeretne megtudni, azok tudják, hogy mit kell tenniük. Az első epizódban a már említett Mr. Toad panaszával kezdődik, amikor is a társas ház, amiben élnek, felettük nagy hangzavarra lettek figyelmes, és Bigby-nek a feladata, hogy kivizsgálja mi is a helyzet, mivel ő a felelős Fabletown rendjének fenntartásának. A hangzavar egy prostituált és a mindenki által csak Woodynak becézett Vadász (a Piroska és a Farkas c. meséből ismerős) között zajlik, majd mint az később kiderül, Woody fizetett azért, hogy a prostituáltat "megbűntesse", de kicsit elfajult a dolog, így Bigbynek kell közbe lépnie, és a múltjukból, avagy természetükből kifakadóan nem fog túl békésen végződni az egész. Később egy hullának a fejére bukkannak, ami váratlanul érint mindenkit, ugyanis elég hosszú ideje nem történt már gyilkosság Fabletownban, és mint később kiderül, hogy a mesehősök közül öltek meg valakit. A második rész egy másik hullának a fejére bukkanásával kezdődik, ami már egy sorozat gyilkos jeleire utal. Ezután Bigbyt beviszik a rendőrségre, mint gyanusítottat, ugyanis az elkerített területre besietve meglátta, hogy megint csak egy mese figurát öltek meg, így még inkább személyessé vált számára a gyilkosság megoldása. Amint az később kiderül, a második hullán glamour volt, és az egyik fontos karaktert próbálták imitálni, és mint később kiderül, még több zűrzavart okoznak a gyilkosságok, mint azt a szereplők viselkedése is el fogja árulni. Majd egy sztriptíz bárba is ellátogatunk, ahol a prostituált főnökével is összetűzésbe kerülünk (nem hiába nem használtam a csúnyábbik szót rá), és eközben természetesen a játék vagányságához híven bevillan néhány dekoltázs is. A harmadik epizód is hasonló hangulatba fog eltelni, itt a boszorkányra fognak összpontosulni az események, hogy Bigby megtudja ki is az, aki más mese figuráról csinál glamourt, holott a törvény arról szólt, hogy csak emberre hasonlító glamourt csinálhatnak. Közben egy igen befolyásos ember is felbukkan a játékban, aki a Crooked Man névre hallgat, és ő róla annyit tudni, hogy mindenhez hozzátud férni, és ha valamit akar, akkor mindent megtesz, hogy az övé legyen.


Tulajdonképp a játék egy grafikus novellára hasonlít, amiben a karakterünket irányítva lehet a személyekkel különfajta cselekvést végrehajtani, avagy ha felvehető tárgy van, azt értelem szerűen magunkhoz tudjuk venni. A játék során számtalan olyan tárgyat kell a birtokunkba venni, amit később felhasználhatunk a párbeszédek során, és ugyan nem kötelező odaadni a tárgyakat, de olykor érdemes, mivel nagyobb ösztönző erővel bír. Viszont van olyan szituáció, amikor egy bizonyos gomb lenyomásával befolyásoljuk a végeredményt, pl. ha elkezd verekedni a karakterünk egy másik karakterrel, akkor egész biztos, hogy nekünk kell kikerülnünk az ütéseket. A játékban garantáltak a váratlan történet csavarok, a hirtelen hangulat változás, és természetesen a játékos választásai nagyban fogják befolyásolni a történetet. A szinkron hangokról elől járóban annyit mondhatok, hogy kiválóak, egyátalán nem elfuseráltak, és ettől is válik egy mesterművé. A játék grafikája a már TWD-ből jól ismert cell shaded motort használja, ami szintén nagyon jól illik ehhez a darabhoz is.


Összegezve a The Wolf Among Us minőségi, és egyben rejtélyes történetet garantál a játékosoknak, amint az már a TWD-ből kiderül. A játékhoz 5 epizódot fognak csinálni, és a fejlesztők ígérete szerint 1-2 havonta jön hozzá egy újabb epizód. Közbe egy új évad is elkezdődött a TWD-ből, amiben újabb bonyodalom és rémület vár Clementinera. A játékot 23 euro fejében vehetjük meg Steamen itt, továbbá a két TWD évad is ugyanennyiért van fent.

A Hungamer értékelése a The Wolf Among Us c. játékról:

Pros.:

+ egy újabb remekmű
+ az általunk ismert mese szereplők spin-off története
+ zseniális szinkron színészek
+ kiváló hangulat fokozás

Cons.:

- jöhetne már a következő rész!! :)

Értékelés
 8.5Játékmenet:
A The Walking Deadből már jól ismert "nyomjuk meg ezt a gombot" és az ide-oda mászkálós, beszélgetős játékmenet bevállt, és itt is tökéletes.
 9 Hangulat: 
Az 1980-as évekre jellemző mindenféle színben pompázó kirakatok és egyéb reklám felületekkel teli helyen nagyon hangulatosra sikerült a játék.
 8.5Grafika: 
A TWD-ben látott cell shaded grafika jól tükrözte a "meseszerű" történetet, és itt is remek.
 9Hangok: 
Mindegyik szinkron hang remek, az effektek is jók, mást nem is lehet elmondani erről a kategóriáról.
 9Szavatosság:
Egész biztos, hogy sokakat fogott már meg a játék, pláne aki kijátszotta a TWD első évadját, avagy a fejlesztők 1-2 havonta adnak ki egy újabb részt, ha csak valami közbe nem jön.
Review score
 8.8Ismét egy minőségi játékot kaptunk a Telltale Gamestől, és mindenkinek csak ajánlani tudom, aki szerette a The Walking Dead-et!!
Újabb Régebbi