Nekro - Teszt


Kipróbáltuk a készülőben lévő Nekro-t...

Az elmúlt évek során sok RPG játék jelent meg a játék iparban, legtöbbjük sikeresen debütált, de voltak, akik elbuktak. Jó magam megrögzött imádója vagyok a műfajnak, és csak hogy néhány igen ismert címet hozzak fel az RPG világából: Dragon Age, Witcher, Mass Effect, Fallout, Overlord (ezt nem biztos, hogy sokan ismerik), Elder Scrolls játékok, Risen, System Shock (mai napig kedvenc darabom, és igen, részben akciójáték, de az RPG vonalak benne vannak), és még holnapig sorolhatnám. De most egy kifejezett stílussal fogunk foglalkozni, a kaland-RPG keverékkel, ugyanis a mai teszt alany is ezt a stílust képviseli. A játék a Nekro névre hallgat, ami a nekromanta szóból eredhet, mivel sötét erőknek parancsolunk, és részben a gonosz mészárlásunk áldozatainak hullájából feltámaszthatjuk saját egységeinket. Mondhatnám egy kicsit hasonlít a MOBA játékokra, értem ezt a kamera nézet alatt és a HUD miatt, de ezt majd maga a tesztben bővebben láthatjátok miért is hasonlít rá. A játék Early Access (korai kiadású, még fejlesztés alatt álló projekt) státuszban látott nap világot, és az első benyomásaim jók voltak, mivel egy darabig élveztem a játékot, de az x-edik pálya után már kicsit monotonná vált. Ugorjunk hát egy fejest a mélyvízbe, íme a teszt.


A játék nem mindennapi történettel rendelkezik (csak sajnos nem annyira részletes, így ez a szekció rövid lesz). A főhős egy vegyész volt, aki az ún. Király szolgájaként erős és legyőzhetetlen volt, ám amikor a Király (feltételezhetőek a pokol királya) elárulja a főhőst, úgy dönt, hogy bosszút áll. Immáron mint a holtak vezetőjeként, a Nekroként forralja bosszúját újdonsült legfőbb ellensége ellen, és ahhoz, hogy nagy erőkre tegyen szert, a már említett holtakat hívja segítségül. Mivel karakterünk már csak egy számkivetettként van számon tartva, a játék kezdetén átvlathatunk egy másik kasztra, ami több fajta játék stílust eredményezhet.

Az eddigi karakterek, amik elérhetőek:
  • Vegyész (Alchemist): ő leginkább a mai RPG játékokból a healer, az az a gyógyító kasztra hasonlít. Kevés életerővel rendelkezik, és rendkívül sérülékeny, ugyan képes teleportálni, de csak rövid távolságon belül. Elsődleges támadása egy úgymond rakétás támadás, ami vér-energia formájában repül célpontja felé, a másik pedig egy fiolát dob el, amivel egy kis területen életet adhatunk egységeinknek, avagy bajtársainknak.
  • Zord Örző (Grimm Keeper): egy távolsági karakter, aki bombákat dobál. Minden értéke átlagos, tehát használhatjuk közel harcosként, avagy távolsági karakternek is. Az elsődleges támadása a gránát dobás, másodlagosa pedig a furkós botjával való hadonászása. Kombózhatjuk akár támádásait is, ugyanis ha a gránátot ledobjuk magunk elé, majd a bottal elütjük egyenesen az ellenségnek, akkor egy pár másodpercre megbénul, majd a gránát némi extra sebzés gyanánt a szokásos módon felrobban.
  • Számkivetett (Outcast): ő a szintiszta erőt képviseli. Nehezen sérül, erős támadásai vannak, viszont nem tud nagy távolságban támadni, és bármilyen varázslása is van, azok lassabbak lesznek a többi karakterhez képest. Elsődleges támadásaként egy három ütésből álló kombót visz be ellenségeinek, a másik támadása pedig egy kampós támadás, amivel magához tudja rántani célpontját.

Mint az már említve lett, az RPG stílus alapjait kapta meg a játék. Amikor elindulunk egy küldetésre, általában a feladatunk az összes ellenség elpusztítása lesz, és ahhoz, hogy még több egységet tudjunk kinyitni, ún. bűnöket kell összegyűjtenünk (mivel eleinte embereket kell lemészárolni, gondolom az ő bűneiket gyűjtjük össze, hogy mi erősebbek legyünk). Amikor végeztünk a pályával, a teljesítéséért úgyszint pontokat kapunk, amit a pálya teljesítése közben összeszedett pontokkal együtt a megidézhető egységeink kinyitásához kell majd felhasználunk, avagy a már kinyitott egységeket akár fejleszthetjük is, úgyszint a megszerzett pontok felhasználásával. A játék során számtalan egységet idézhetünk meg, amik egyedül nem túl erősek, de ha egy egész csapatot állítunk magunk mellé, akkor már más a tészta. A reanimálható egységek között van pl. a tök lámpás (egy ún. "lélek rakétát" kell belelőnünk, amitől életre kel, ugyan nem a legerősebb egységek egyike; lehetőségünk van még démoni kígyókat is rakétaként célpontunk felé irányítani, ami elég halálos is lehet, és még rengeteg választható egység van.


Kitérnék pár szóban a grafikára is. Egyre több indie játékot láthatunk nap, mint nap, ami a Unity grafikus motor alatt készült. Nincs különösebb problémám ezzel a motorral, ugyan nem fog úgy kinézni, mint egy Cr**is, de legalább nem is egy ócska, és optimalizálatlan felületet kapott a játék. Az első pár pályán meglepően tapasztaltam, hogy ez a motor is ér valamit, mivel sok minden rendesen kidolgozott, ugyan a stílusa kicsit parádésra sikeredett, mert egy kicsit rajzfilmesnek néznek ki a karakterek, ami egy kicsit vicces stílusba tolja el a hangulatot. Egy nagy hibája van jelenleg a játéknak, hogy aki nincs oda a hardcore grindolásért, vagyis a folyamatos mészárlásért, azoknak ez a játék csak az első fél órában fog szórakozást nyújtani, utána elég hamar monotonná válik. Mivel még a játék Early Access, és béta státuszban van, remélem, hogy sokkal jobb lesz, mint amilyen most, mert jelenleg nagyon réteg játék a monoton grindolás miatt, és az sokszor nem szokott kassza sikerrel végződni.


Összességében a Nekro a megfelelő körökben remek hangulatot tud teremteni, viszont nem hosszútávon, mivel majdnem mindegyik pályán ugyanazt kell csinálni, így nincs túl sok változatosság benne, amitől nem igazán fog kitűnni az eddigi RPG játékok közül. Említésként a játékot a darkForge csinálta, akik még úgymond újoncok a játék fejlesztés terén (mivel nem nagyon találtam más, általuk készített játékot), és először Kickstarteren indultak el, majd ott a kitűzött célt meghaladva egyenesen a Steam rendszerét megcélozták, majd Május elején, mint Early Access, megjelent előrendelhető/játszható játékként. A játék korai megjelenése óta egy nagyobb újítást lehet még felhozni a játékhoz, az pedig a Multiplayer, avagy a co-op lehetőség, amivel még élvezhetőbbé válik a játék, ha többen is írthatjuk a bűnös embereket. Jelenleg a jéték 20 euroért vehető meg, ami kicsit sok a jelenlegi tartalomhoz képest, így egy leárazáskor már jobban megéri megvenni. A játéknak itt tekinthetitek meg a Steam-es oldalát.

A Hungamer értékelése a Nekro c. játékról:

Pros.:

+ némileg rajzfilmes karakterek, amitől viccesnek tűnnek
+ RPG alapok
+ co-op
+ Unity Engine

Cons.:

- a hardcore grindolás miatt réteg játéknak is tekinthető
- lehetne szebb is a grafikája, de egy indie játéktól túl sokat nem szabad várni

Értékelés
 7.5Játékmenet:
Az RPG stílusa miatt eleinte élveztem a játékot, de sajnos hamar rá kellett ébrednem, hogy csak hardcore grindolásból áll.
 8 Hangulat: 
Kicsit humoros, eleinte még nem zavaró a folyamatos farmolás, de a sokadik pálya után már kicsit monotonná válik. 
 8Grafika: 
Unity Engine, többet ne várjon senki tőle. Ahhoz képest viszont szépen néz ki, hogy indie játékként van feltűntetve.
 7.5Hangok: 
Átlagos, nem annyira rossz, de nem is kiemelkedő.
 8Szavatosság:
A co-op miatt jó kis móka lehet, de sajnos egyedül elég hamar unalmassá fog válni egy átlagos játékosnak.
Review score
 7.8
A Nekro mondhatni érdekes játékként tört elő a sötétség bugyraiból, és a némileg egyedi stílusával mondhatni az első pár órában élvezhető, de sajnos egyedül hamar megunható. Viszont mivel létezik co-op is, így egy, vagy több haverral már élvezhető is lesz. Aki rajong a felülnézetes RPG játékokért, az leárazáskor gondoljon a Nekro-ra!
Újabb Régebbi