Orcs Must Die! 2 teszt

Az Orcs Must Die (a továbbiakban OMD) először tavaly jelent meg a Steam hálózatán,
és robbant be a köztudatba toronyvédős, stratégiai játékként. A Robot Entertainment játéka Game of The Year kiadást is kapott kategóriájában belül, hiszen olyan jól szerepelt a kritikusoknál és a játékosoknál, szigorúan a forradalmi Tower Defense műfajban.

Az első rész annak idején csak egyjátékos kampányt tartalmazott, de most szintet lépett a játék multiplayer része. Mondhatni felülmúlta az elvárt alapkoncepciót. Igaz, szó sincs többjátékos részről, de a fejlesztők először vezették be a két fős kooperatív játékmódot, mely segítségével kizárólag a Steames barátainkkal fogunk tudni jókat játszani / védeni, feltéve, ha nekik is meg van az OMD 2. Publikus coop rész nincs, legalábbis én nem találkoztam vele. Ez utóbbi egy elég kellemetlen hiba. De majd legközelebb, a következő rész már lehet publikus coopot fog tartalmazni, 4 fővel.  Jól hangziik, nemde? Na, de ne szaladjunk ennyire előre...

Az indie, valamint a TD jellegű játékok sosem a történetükről híresek. Jelen esetben az OMD 2-nek mondhatni nincs is valódi története, de ha árkádosan (és elnézően) nézzük a dolgok állását, akkor mégis ki tudunk facsarni neki egy sztorit. Az OMD 2 férfi főszereplője találkozott egy mágikus képességű, gyönyörű boszorkánnyal. Céljük az emberiség megvédése az elözönlő orkok ellen. A két hős minden csapdát és tudást bevett az ork hadsereg ellen, elsődleges céljuk, hogy a pályán elhelyezett kapukon (van amikor egy vagy kettő kapu is nyitva áll, de a vége felé haladva egyre nehezebb) ezeket a förmedvényeket ne engedjék át.

Az OMD 2 egy TPS/TD hibrid játék, mit az elődje, viszont kiváló játék, még akkor is, ha digitális platformokra jelent meg. A játékmenet az előző részhez képest némileg pergősebb lett, hiszen az akció, a lövöldözés az elhelyezett csapdák mellett meglehetősen gyakori eljárás, vagyis kénytelenek vagyunk állandóan lövöldözni kiválasztott karakterünkkel. A kihelyezett csapdák is fontosak lettek, ráadásul a falra, a talajra, valamint a plafonra elhelyezendő csapdák igen látványosan működnek, ha az orkok belesétálnak. Ezek a csapdák egész jól fejleszthetőek, több fajta specializálódást választhatunk ki kedvenc csapdáinknak. Emellett a főhős karaktere, tudása, és fegyvere is úgymond frissíthető. A gyors menübe több, mint nyolc fajta csapdát rakhatunk be a B gomb lenyomása után. A csapda fajták  kiválasztását értelemszerűen az adott pálya mesterséges / vagy természetes adottsága határozza meg. De ha félre "nyúltunk" a kiválasztásnál, akkor sem kell megijedni, mert közepes fokozaton nagyon gyorsan lehet előre haladni a kampány során, főleg úgy, hogy minimum 3 féle csapdánk van a felszerelésünkben.

A csapdák választása mellett fontos, hogy törődjünk egészségügyi állapotunkkal is, ezért ajánlatos egy "heal" (gamer szóval éljek: hílelj wazze) regenerálót is betenni tarsolyunkba (én pl. a gyors menű utolsó gombjára  osztottam ki az életerő visszaállítás lehetőségét). A csapdák típusai igen változatosak (tüske, fagyasztó, tüzes, mérgező, dobbantós trap, stb), bár az előző OMD-hez képest nagyon kevés újítás van benne. Az orkok had felépítése változatos, gyalogosok mellett találkozhatunk nagy benga csatlósokkal, vagy repülő, darázs szerű ork szolgálóval is, de nem ritka a kamikaze orkok armadája sem, akiknek egy igen egyszerű céljuk van: a főhős felrobbantása. Ezzel a védelmet nagyon meggyengíthetik a kis robbantós dögök, ha nem figyelünk oda rájuk. Minden pálya után koponyákat kapunk a rendszertől, ami segítségével fejleszthetjük harci tudásunkat, valamint a csapdák minőségét is javíthatjuk velük.

Az OMD 2 kampánya egyedül hamar az unalomba fulladhat, ezért ha szerecsénk van, akkor barátunkkal játsszuk le a hadjáratot és a kihívás módokat is, feltéve ha nekik is meg van a játék. Ugyanis, a fejlesztők olyan hibába estek bele, mint egykoron az Infinity Ward a Modern Warfare 2 kooperatív módjával kapcsolatosan, hiszen a játék coop része csak barátokkal játszható, nyilvánosan nem. A publik lobbyt valahogy elfelejtették, vagy csak szándékosan kihagyták, hogy a következő részben legyen valami borzasztó nagy újítás is. Mondjuk egy 4 fős coop hadjárat, mint a Dungeon Defendersnél. Összegzés a táblázatban.

Pros:
+csapdák
+fejlesztések
+két hős
+privát coop

Cons:
-nincs publikus coop
-egyedül játszva unalomba fulladhat


Értékelés
9.0 Játékmenet:
 Az egyik legjobb toronyvédős játékok közé tartozik. A játékmenet hangsúlya a csapdák elhelyezésén, és az orkok likvidálásán van.
8.0  Hangulat:  A hangulattal nincs gond, elődjét túlszárnyalta egy fokkal. Orkokat ölni mindig jóérzés.
8.0 Grafika: 
 Indie játékhoz képest szép, de általánosságban a korrekt jelzőt tudnám mondani rá.
9.0 Hangok:
 A hangok remekül vizsgáztak.
8.5 Szavatosság:  A cooperative mód nagyot dobott a játékon, valamint a TD szerű játékokat sokan szeretik, ezért picit hosszú jövőt nézek ki neki, de csak is a Dungeon Defenders után.
Summary
8.5 Az Orcs Must Die! 2 remek toronyvédős játék lett, amit a coopearive mód a magasba emel. Egyedül viszont hamar megunható, vigyázni kell vele.
Újabb Régebbi