Nem titok, hogy a francia óriáskiadó napjai mostanság nem a legfényesebbek – sőt, mondhatni, elég sötét felhők gyülekeznek a párizsi székház felett. A legfrissebb pletykák szerint a Ubisoft már a Tencenttel tárgyal, hogy valamilyen formában átmentsék a menthetőt, különösen az Assassin’s Creed franchise jövőjét illetően. De engem most nem csak a nindzsák és orgyilkosok sorsa izgat – a szívem mélyén ott lapul a kérdés: mi lesz a The Divisionnel, ezzel a posztapokaliptikus live service gyöngyszemmel, ha a Ubisoft hajója végleg megfeneklik?
Kezdjük ott, hogy a Ubisoft nincs éppen a csúcson. Az elmúlt években a cég mintha egy végtelenített speedrunban próbálna túlélni, de a checkpointokat rendre elvéti. A Star Wars Outlaws és a Skull and Bones nem hozta a várt számokat, az Assassin’s Creed Shadows pedig kétszeri csúszás után most márciusban érkezik, és hát valljuk be, a rajongók türelme is kezd vészesen megfogyatkozni. A részvényárak zuhannak, a befektetők morognak, és a pletykák szerint a Ubisoft olyan közel került a csőd széléhez, mint még soha. Az EA és a Microsoft felvásárlási szóbeszédei is felröppentek a héten, de a legvalószínűbb forgatókönyv mégis az, hogy a Tencent lép színre, mint egy ázsiai megmentő, aki nem csak a mentőövet dobja be, hanem egyenesen új hajót épít a Ubisoft roncsai köré. Ez azt jelentené, ha a Ubisoft bukna is, a Battle for Brooklyn DLC még elkészülhetne a régi családias lassú munkálatok mellett... vagy pedig nem. Nem, mert lehet olyan nagy vérfrissítést kapna a Tencenttől a The Division, hogy egyből és azonnal a The Division 3 fejlesztését indítanák el.
Nos, a Ubisoft online live service vonala, különösen ez a franchise, egy olyan kincs, ami akár a kiadó megváltása is lehetne – vagy éppen a bukása, ha rosszul sül el a dolog. A The Division sorozat mindig is egy különleges helyet foglalt el a szívünkben: a fertőzött New York/DC utcáin barangolni, miközben a haverokkal taktikázunk, hogy túléljük a Dark Zone-ban leselkedő veszélyeket, az valami olyan élmény, amit nehéz elfelejteni. De az utóbbi időben a Ubisoft mintha nem tudta volna, mit kezdjen ezzel a gyöngyszemmel. Tavaly például elkaszálták a The Division Heartland ingyenes verzióját, amit sokan vártunk, mondván, hogy nem illik a stratégiájukba a szintén eltörölendő XDefiant mellett. Most viszont, hogy a Tencent belépett a képbe, új remény ébredhet a franchise rajongóiban.
A Tencent neve nem ismeretlen a gaming világában. Ezek a srácok tudják, hogyan kell live service játékokat építeni – elég csak a Honor of Kingsre vagy a PUBG mobil verziójára gondolni. Ha a Ubisoft valóban egy új üzleti entitást hoz létre a Tencenttel, ahogy azt a PC Gamer magazin is pedzegette, akkor a The Division tökéletesen illene az ázsiai óriás portfóliójába. Gondoljatok bele: egy globalizált The Division, ami nem csak New Yorkban vagy Washingtonban játszódik, hanem mondjuk Hongkong vagy Shanghai neonfényes sikátoraiban, Bangkok nyüzsgő piacain vagy Szingapúr futurisztikus toronyházai között. Képzeljétek el, ahogy a riksa roncsai között fedezékbe ugrunk, miközben egy titokzatos vírus újra káoszba taszítja a várost, vagy ahogy egy felhőkarcoló tetejéről sniperkedünk, miközben a monszun eső elmos minden nyomot. Ez nem csak egy játék lenne, hanem egy kulturális utazás mindenki számára, amit a Tencent globális tapasztalata simán lehetővé tehetne.
Persze, ez nem megy egyik napról a másikra. A Ubisoft jelenlegi pénzügyi évét az Assassin’s Creed Shadows sikere vagy bukása fogja meghatározni, és ha ez a cím nem hozza az elvárt számokat, akkor a Tencent valószínűleg még nagyobb szerepet kap a kiadó életében. A The Division franchise-ban még mindig ott lapul egy csomó kiaknázatlan lehetőség, és ha a Tencent átveszi az irányítást, talán végre megkapjuk azt az ingyenes, mindenki számára elérhető verziót, amit a Heartland ígért, csak éppen egy sokkal nagyobb, globálisabb léptékben. Képzeljétek el, ahogy a világ minden tájáról érkező játékosok együtt küzdenek egy új pandémia ellen, miközben a Tencent szerverei zökkenőmentesen tartják a frontot. Ez lenne az igazi next-gen The Division élmény, nem?
De ne feledjük, hogy a Ubisoft sorsa most egy hajszálon függ. Ha az AC Shadows nem üt akkorát, mint egy jól célzott fejlövés a Dark Zone-ban, akkor a kiadó története egy hatalmas vízválasztóhoz érhet. A Tencent belépése nem csak egy üzleti manőver lenne, hanem egy utolsó esély a túlélésre – és talán egy új kezdet a The Division számára is. Én mindenesetre szurkolok, hogy a franciák és az ázsiaiak megtalálják a közös hangot, mert egy Hongkongban játszódó Divisiont látni a képernyőmön?
Végezetül hadd idézzem átgondolva a nagy jedi filozófust, Obi-Wan Kenobit: „A remény az, ami életben tart minket, még a legsötétebb időkben is.” A Ubisoftnak most erre a reményre van szüksége – és nekünk, gamereknek is, akik hiszünk benne, hogy a The Division még visszatérhet, erősebben, mint valaha. Ti mit gondoltok, kész vagytok egy ázsiai kalandra a Division világában? Írjátok meg, és találkozzunk a következő loot dropnál!