Eltartott egy ideig, míg rájöttem a Lego Horizon Adventures lényegére. Ez az akciójáték olyan, mint egy filmadaptáció egy kedvelt könyvhöz: a legfontosabb történéseket megtartja, némi szabadságot vesz a karakterekkel és eseményekkel, majd mindent egy szép lezárással zár le, egy tömörített formában. Mint sok hollywoodi adaptáció, úgy ez is ügyesen kezeli az alapanyagot, de soha nem éri el ugyanazt a szintet. Miután 21 órát töltöttem a 100%-os befejezés elérésével, szinte minden pillanatát élveztem a gyönyörű világban és a gazdag testreszabási lehetőségekben, de a kiszámítható pályatervezés és a kampányon túli teendők hiánya miatt úgy éreztem, mintha egy Lego készletet építenék, miközben egy-két oldal hiányzik a használati útmutatóból.
A Lego Horizon Adventures a 2017-es Horizon Zero Dawn Lego-átirataként egy tipikus kooperatív akciójáték formájában jelenik meg. Bár nem merül el a történet mélységeiben, például Aloy származásában, mégis egy szórakoztatóan ismerős világot fest a rajongók számára, miközben elég egyszerű ahhoz, hogy az újak is élvezhessék.
Aloy kalandja során olyan játszható szövetségesek csatlakoznak, mint Rost, a mentor és apafigura; Varl, a fiatal Nora vadász, aki bizonyítani akar; Teersa, a falu bölcs öregje, aki sosem szűkölködik poénokban; és Erend, a szerethető, nagy kalapácsos vadász. Nagyon örülök, hogy az eredeti szinkronszínészek visszatértek, hogy újra eljátsszák szerepüket, és ez a könnyed hangvétel lehetővé tette számukra, hogy kísérletezzenek és szórakozzanak az egyébként jól ismert karakterekkel.
Az egyetlen kivételt Sylens képviseli. Ő is visszatért, most DJ-ként segítve Aloyt és társait, de a Lance Reddick tavalyi halála miatt új szinkronszínésszel. Bár Sylens mindig is visszafogott karakter volt, úgy érzem, jobban kiemelhették volna az éles nyelvét a Lego Horizon Adventures-ben, mivel Tim Russ előadása gyakran laposnak tűnik, és nem illeszkedik teljesen a többi karakter energikus játékosságához. Ugyanakkor a döntés, hogy DJ-t csináltak belőle, szórakoztató, és jól illeszkedik a többi karakter bohóckodásaihoz, mint például Varl túlságosan védelmező hozzáállása a képregényeihez, vagy Erend fánk-rajongása.
A Horizon világa csodálatosan néz ki Lego formájában. A szintek tele vannak bájjal, és az olyan ismerős szerkezetek, mint romos épületek és lerombolt útszakaszok keverednek a tradicionális Lego rendőrőrsökkel. Mindezek a kiegészítések egy kicsit eltérnek a Horizon hangulatától, de nem rontják el a vizuális élményt. A zenét sem lehet szó nélkül hagyni: a Horizon Zero Dawn zenéjéből több remek választás található, és az EDM, valamint pop ihletésű számok is hozzák saját egyedi hangulatukat.
Sajnos a szintek kialakítása néha túl kiszámítható. A játékmenet alapvetően lineáris felfedező szakaszokból áll, amelyek ládákat rejtenek tele Studokkal vagy ritka fegyverekkel, arénákból, ahol gépekkel és kultistákkal kell harcolni, és platformos részekből, ahol ugrásokkal és mászóutakkal kell végigmenned, miközben egy Tallneck-et üldözöl. Az időnkénti különleges, trükkösebb platformos szakaszok sem tudják elvonni a figyelmet a játékmenet kiszámíthatóságáról.
A platformozás és harc mellett szinte nincs más teendő. Nincsenek rejtvények, amelyek feloldásra várnak, és nincsenek elrejtett titkok, amelyek a Lego-játékok híveinek megszokott kincsei lennének. A piros téglák például csak jelmezeket és testreszabási elemeket oldanak fel, nem pedig a hagyományos csalásokat. Ez egy kicsit csalódást okozó, különösen annak fényében, hogy a Lego-játékok máskor rengeteg ilyen extrát kínálnak.
A testreszabás viszont kellemes meglepetés volt. Több mint 100 arany és piros téglát lehet összegyűjteni, amelyek különféle testreszabási lehetőségeket oldanak fel, mint például jelmezeket vagy városbeli átalakításokat. A közösségi tábla különböző kihívásokkal ösztönöz arra, hogy folyamatosan változtasd a kinézetedet, és különféle dolgokat építs a városban, mint például halászfelszerelést vagy kutyás játékokat. Még a város is átalakítható, így igazi saját birodalmat építhetsz, akár hot dog kocsikkal, akár sárkányokkal a háztetőkön.
A játékmenet mellett két egyszerű képességfa is elérhető, amelyek segítenek a karakterek fejlődésében: egy általános fa, amely az egész csapatnak ad bónuszokat, és egy karakterspecifikus fa, amely Aloy és társai egyedi előnyeit fejleszti. A harc élvezetes, és a gépi ellenfelek testrészeinek célzott levadászása izgalmas mechanika. A halál következményei azonban eltérnek a Lego-játékokban megszokottól: itt nem vesztesz Studokat, hanem visszakerülsz az előző ellenőrzőpontra.
A nehézségi szintek is széles skálán mozognak, de a harc nem mindig olyan izgalmas, mint azt várnánk. Bár a játék nem kínál sokat az eszközök precíz kezelésében, a ritka fegyverek és kütyük véletlenszerűségével néha bosszantó tud lenni, hogy nem tudjuk, mikor és mit fogunk találni. Mégis, ha sikerül kiaknázni a különleges tárgyakat és a képességekhez való hozzáférést, akkor a játék rengeteg szórakozást kínál.
Összességében a Lego Horizon Adventures egy szórakoztató, de kiszámítható Lego-átiratja a Horizon Zero Dawnnak. A játék jól sikerült, de a kiszámítható pályatervezés és a hiányzó extrák miatt nem tudja teljesen megragadni azt a varázst, amit az alapjáték képviselt. Mégis, ha szereted a Lego-játékokat, és szórakoztató, könnyed élményre vágysz, biztosan élvezni fogod.
Review score | |
7.5 | A Lego Horizon Adventures egy kellemes Lego játék, ami mert újítani a többi címhez képest. Bár néha kiszámítható és talán túl egyszerű, mégis szórakoztató és vicces pillanatokat lehet eltölteni a Horizon világában. |