A Star Wars Outlaws open world része forradalminak tekinthető a Ubisoftnál, de még mindig van hova fejlődnie

A Star Wars Outlaws kezdő percei vagy inkább órái meglehetősen varázslatosak. A Toshara Hold síkságain át száguldó speederrel, a távolban felhőkarcolókkal kirajzolódó várossal szemben az embernek az az érzése támad, hogy egy hatalmas, felfedezésre váró világba csöppent. Ez az érzés fokozódik, amikor az első benyomások a Red Dead Redemption 2-höz hasonlították a játékot. A Rockstar western eposza és a Star Wars univerzumának találkozása ígéretesnek tűnt.

Ám ahogy Kay Vess, a főhős, egyre mélyebbre hatol az alvilág ügyleteibe, úgy kezdtek repedések megjelenni ezen a varázslatos képen. A szabad világ ígérete némiképp elhalványul, amikor a játékos rájön, hogy a küldetések túlnyomó része lineáris, előre meghatározott pályákon zajlik, és vagy lövölde vagy lopakodó stílusban, vagy pedig a kettő stílust összekombinálva lehet játszani. A lopakodás, amely a Red Dead Redemption 2-ben természetesnek tűnt, itt inkább egy kényszerített elem, amely megszakítja a játékmenet folyamatát, és meg nehezíti a folytonosságot, ha éppen valamit elrontunk.


A legnagyobb különbség a két játék között az, hogy a Red Dead Redemption 2 világa élő, lélegző organizmus, ahol minden döntésnek következménye van. Az Outlaws világa viszont inkább egy sor összekapcsolt díszlet egy adott élőhelyre és településre vonatkozva, ahol a játékosnak kevés lehetősége van valódi hatást gyakorolni a környezetére. Mégis, a Star Wars Outlaws nem teljesen kudarc. A világ részletgazdag, a karakterek érdekesek, és a játékmenet is szórakoztató tud lenni. Az Ubisoftnak sikerült megteremtenie egy olyan világot, amelyet szívesen felfedezünk, még akkor is, ha a történet és a küldetések nem mindig állnak a magasságukon. Az Outlaws legnagyobb erőssége a felfedezés örömében rejlik, illetve az "Ubisoft-open-world" megújításában.

A játék legnagyobb erénye, hogy eltávolodik az Ubisoft általános formulájától, amelyben a játékosokat az orruknál fogva vezetik a nyílt világban. Az Outlawsban a felfedezés valóban szabad, és a játékosok bátran elkóborolhatnak a kijárt utaktól. A Star Wars Outlaws egy ígéretes kezdeményezés az open world műfajára, amely azonban nem tudja teljes mértékben megvalósítani a Red Dead Redemption 2 által felállított mércét, pedig még nyáron azzal dicsekedtek a fejlesztők, hogy hatalmas tiszteletet adja náluk a Rockstar westernjátéka.

A Massive stúdió lenyűgöző munkát végzett a Star Wars Outlaws megalkotásával. A játékban található települések hihetetlenül részletgazdagok és élettel telik, ami ritkaságszámba megy a mai single-player videojátékok világában. A fejlesztőknek köszönhetően egy olyan galaxisba csöppenhetünk, amely valóban él és lélegzik, ráadásul a rogue, zsivány hangulat a tetőfokon.

Újabb Régebbi