A CD Projekt fejlesztőcsapatának tagja, Paweł Sasko, aki jelenleg a Cyberpunk 2077 folytatásán, a Project Orionon dolgozik mint asszociált játékigazgató, védelmébe vette a The Witcher 3 “Witcher Érzék” nyomkövető mechanikáját. A rendszer, amelyet a játékban a főhős, Geralt használ a nyomok követésére és rejtélyek megoldására, kezdetben újításnak számított, de Sasko elismeri, hogy a játék végére túlzásba vitték a használatát.
A Hearts of Stone és a Blood and Wine kiegészítők tudatosan csökkentették a nyomkövetési elemeket, reagálva a játékosok visszajelzéseire és a játékmenet finomítására. Sasko egy interjúban a Flow Games-szel megosztotta, hogy a mechanika eredetileg Danisz Markiewicz ötlete volt, aki a fejlesztőcsapat egyik tapasztalt küldetéstervezője. A koncepció 2012-ben született, egy olyan időszakban, amikor a hasonló játékmeneti ciklusok még nem voltak elterjedtek a piacon.
Sasko szerint a fejlesztési folyamat során a játékok gyakran tükrözik a gyártási ciklusuk trendjeit, nem pedig a megjelenési ablakukat. A játékmenet és a játékosok ízlésének változása miatt a fejlesztőknek alkalmazkodniuk kell, ami nem mindig történik meg azonnal, tekintettel a játékfejlesztés összetettségére és időigényességére.
A Cyberpunk 2077: Phantom Liberty kiegészítőt Sasko a CD Projekt Red kiemelkedő teljesítményének tartja, különösen az ütemezés és a játékmenet szempontjából. A Hearts of Stone és a Blood and Wine már jelezték a fejlesztők tanulási folyamatát, és a nyomkövetési mechanika finomítását, amely a The Witcher 3 alapjátékában még túlzottan hangsúlyos volt. Sasko szerint ezek a tapasztalatok hozzájárultak ahhoz, hogy a későbbi munkák jobban sikerüljenek.