Kickstarteren az anti-cheat hardver

Amikor a szoftveres megoldások már nem működnek...

A játékokban előforduló csalók megállítása mindenki közös ügye - legalábbis azoké, akik nem csalnak - amit szoftveres oldalról már egy ideje próbálnak kiküszöbölni. De mi van a hardveres oldallal? A Kickstarteren indult új projekt ezt az űrt próbálja betölteni, legalábbis ami a profi esportokat illeti és remélhetőleg előbb-utóbb az összes online játékot érintheti majd.

A Game:ref egy Los Angelesi illetőségű szoftvermérnök és egykori profi Counter-Strike:Source játékos, David Titarenco agyszüleménye. Alapjaiban véve ez egy anti-cheat hardver, amibe bedugva az egeret, összehasonlítja annak bejövő jeleit azzal, ami a játékban történik.

"A legegyszerűbb úgy lehet elmagyarázni, ha megnézzük, hogy hogyan működik a triggerbot", magyarázza Titarenco. "A triggerbot annyiból áll, hogy a csaló szoftver emulálja az egérkattintást, amikor valaki a célkeresztünkbe kerül. De ténylegesen a játékos nem kattint! Így ezt láthatjuk a Game:ref-fel. Ez egy nagyon egyszerű koncepció, amit az emberek ötletesnek találnak. Az aim-botok elkapása egy kicsit több matematikát tartalmaz, de az ötlet nagyon hasonló. Ugyanez a módszer érvényes a DOTA 2 auto-hex csalóira és a League of Legends auto-lasthittereire is."


Ez természetesen egy olyan csalók elleni megoldás, ami a játékoson múlik, hogy használja-e a saját számítógépén, így ebből kifolyólag nem érzékeli a más játékosok által elkövetett csalásokat. Azonban, ha a helyi hálózatos vagy profi bajnokságokat vesszük alapul, máris komolyabb potenciál rejtőzik a szerkezetben. Titarenco reméli azonban, hogy a nem profi, mezei felhasználók között is elterjed.

Itt felmerül néhány potenciális probléma, például a késés és az, hogy egy anti-cheat rendszer, például a VAC, magát a Game:ref-et azonosítja, mint csalásra használt eszközt. Azonban, mint Titarenco elmagyarázta, ezek nem jelentenek problémát, mivel a késés körülbelül 200 mikromásodperc (kevesebb, mint egy ezredmásodperc) és az anti-cheat szoftverek nem tudják érzékelni a hardvert, így nem tudják csalásként azonosítani. 


Érdekes elképzelés és ha beválik, akkor az profi bajnokságok elengedhetetlen kelléke is lehet. Mivel opcionális a használata, így nem jelent teljes körű megoldást a mindennapi játékosok számára, mert valaki egyszerűen csak nem használja és csal tovább, de akár felvetheti egy "kizárólag game:ref használatával" opció bevezetését is a meccsek összeállításánál. Vagy előbb-utóbb szériafelszereltség lehet akár még az alaplapokon is.

Azonban mindig ott a lehetőség, hogy a kitartó csalók összeálljanak és összedobjanak egy olyan hardvert, ami átveri az anti-cheat hardvert, így az nem tudja érzékelni a hamis jeleket, ami ugyebár az anti-anti-cheat hardver lenne, Aztán jöhetne az anti-anti-cheat hardver elleni hardver, ami... Hú, ez sok lesz... Titarenco elismerte, hogy ez egy lehetséges forgatókönyv, de erre már talán csak a legelkötelezettebb és legpénzesebb csalók lennének hajlandóak.

Titarenco Kickstarter kampánya szerint a Game:ref 125$-ba kerülne (jelen árfolyamon körülbelül 35,000 HUF) és a támogatási cél a 200,000$ megszerzése, ami esetén a becsült megjelenés valamikor 2016 júliusára lenne tehető. Aki még mélyebbre ható és szakmaibb magyarázatokra kíváncsi a készülék működését illetően, az látogasson el ide.
Újabb Régebbi