Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends Complete Edition - Teszt


Teszteltük az Omega Force legújabb szerzeményét...

Már ezer esztendeje folyik eme harc, a 3 nagy dinasztia között, ami szűntelen gyűlöletet és sok kegyetlen halált okozott. Valami ilyesmivel lehetne leginkább jellemezni a Dynasty Warriors szériát (természetesen van még egy dinasztia, csak nekik nincs túl nagy befolyásuk a többiekhez képest). Azok, akik nem ismernék a játékot, elöljáróban kb. 4 szóval lehetne leírni a DW szériát: futsz, ütsz, még többet futsz, és még többet ütsz. Elnézést kérek a játék hűséges fanjaitól, de ha jobban megnézzük a játékot, nagyjából ennyi az egész játék, azt leszámítva, hogy kb. 80 egyedi karakter és 91 különféle fegyver kíséretében az általunk kiválasztott dinasztia tisztjei bőrébe bújva kell elfoglalni az ellenségektől. Bevallom őszintén, nem vagyok túl nagy rajongója a szériának, mivel az egyetlen rész, amivel konzolon játszottam az a Dynasty Warriors 3 volt. Az egyetlen dolog, amit viszont el lehet mondani a DW szériáról, az a játszhatóságával kapcsolatos, ugyanis alapból konzolokra fejlesztik, és azon is lesz (a legjobban) élvezhető, bármilyen szemszögből is nézzük. Viszont a PC-s mivoltomnak köszönhetően amikor megtudtam, hogy a 4. rész kijött PC-re, azon nyomban megnéztem, hogy mégis milyen fajta újítást tud nyújtani a 3. rész konzolos verziójához képest. Sajnos csalódnom kellett, ugyanis annak ellenére, hogy a PC messze menőleg szebb grafikai teljesítményt, és más egyéb dologra is képes a konzolokkal szemben, nem túl sok különbséget mutatott.

Természetesen megértem a japán fiúkat, hogy nem túl sok értelme van még külön megcsinálni a PC-s közösségnek a grafika rendes átportolását, mivel amint az már említve lett, a játék konzolokra lett kitalálva, és ott is van a legnagyobb rajongói tábora. Évekkel később, amikor már nem volt rá lehetőségem, rá voltam kényszerítve, hogy a PC-re kiadott portokkal bajlódjak, így egy időre nyugovóra tért nálam a DW. Az egyetlen esélyem, hogy talán végre valamilyen formában próbáltak nyitni a PC-s társadalom felé, a játék 6. részében rejlett. De sajnos még mindig azt kellett tapasztalnom, hogy bizony egy portolással van dolgom, így a sorozatot bejegeltem a fejemben. Ám csodák-csodájára, 2012ben a Tecmo Koei bejelentette, hogy készül a Dynasty Warriors 8, ami már valamennyivel kidolgozottabbnak tűnt, mint a többi rész. Azt kell, hogy mondjam, kellemeset csalódtam a játék kipróbálásakor. A többi részhez képest a játék sokat javult, és azok, akik imádják a beat'em up stílusú játékokat, azok egész biztos, hogy szeretni fogják ezt a játékot.


A játék kezdetekor 5+1 kampány érhető el a játékosoknak, ami a Wei, Wu, Shu, Jin, a semlegesek (a játékban csak Othersnek hívják őket, mivel semmilyen oldalhoz sem tartoznak), és Lu Bu történetét játszhatják végig. Mint azt az összes rajongó tudja, hogy Lu Bu különös figyelmet igényel bármelyik részről is legyen szó, mivel legendás harcos, és egyben a legkeményebb dió is, akit csak úgy legyőzni esélytelen. A játék története az összes kampányban máshogy alakul, ezzel is azt akarták a készítők, hogy több szemszögből is megszemléljük az egyes dinasztiák kivirágzását, avagy bukását (lényegében bármelyik kampányt is visszük, az adott kampányban a történet elég sokszor sikeresen fog zárulni, de elég sokszor van, hogy forduló ponthoz érkezik). Amikor először kezdtem neki a Wu kampányának, nagyot néztem, amikor láttam, hogy még a 4. részben látott, akkor még viszonylag fiatalnak tűnő Sun Jian még mindig él és virul, eltűnődtem, hogy mennyi újdonság lehet a játékban, ha már az első 5 percben 4 karaktert felismertem a régi részekből. Innentől kezdve kellemeset csalódtam, ugyanis a pár új karakter mellett, amikor megpillantottam a fegyver tárat, elkezdett csorogni a nyálam. Szinte mindegyik olyan fegyver, amiről feltételezhető, hogy használtak az ősi Kínai dinasztiák, mind ott volt. Szekerce, hosszú kard, alabárd, vívótőr, nunchaku, hosszú bot, íj, íjpuska, vas legyező, bumeráng, roham lándzsa, óriás fejsze, óriás kard, buzogány, és még sorolhatnám, de összeszámolva 91 fegyver közül lehet választani.


A másik nagy meglepetés, ami ért, az a fegyverekkel való kombózáshoz köthető, ugyanis amennyi fegyver, annyi fajta harc stílus, és mindegyiknek más fajta speciális képessége van, továbbá megvan adva, hogy az egyes karakterek melyik fegyvernek a mestere, és azzal a fegyverrel képesek egy extra mozdulatot is véghez vinni, ami általában tömegpusztításra igen csak alkalmas. Van még lehetőség egy ún. Rage módba lépni a karakterünkkel, ami a karakterünk összes értékét (támadás, védekezés és életerő, értelemszerűen a Rage bekapcsolásakor folyamatosan csökken) megnöveli, avagy a már jól ismert Musou mód támadása helyett egy még durvább és pusztítóbb támadást hajt végre a karakterünk, ha a Rage mód alatt megnyomjuk a Musou támadás gombját. A harc rendszer egyszerű viszonylag: karakterünket irányítva az ellenség elpusztítása a cél (milyen meglepő egy beat'em up játéknál). További játékmódok is elérhetőek, ami megint csak remek szórakozást nyújt. A játékmódok pedig:

  • Ambition Mode: ez tulajdonképp egy bázis építő mód, ahol a saját birodalmunkat kell felépítenünk egészen az alapoktól. Ne ilyedjen meg senki, nem megy át a játék stratégia üzemmódban, ez csupán csak annyi, hogy a csaták után nyersanyagokat kapunk, amit értelem szerűen az épületeink felépítéséhez használhatunk fel.
  • Challenge Mode: itt egy alacsonyabb rangú tisztként kell különböző mini játékmódokban teljesítenünk egy bizonyos feladatot, aminek jutalma különleges fegyverek, és ezeket csak ezen mód teljesítésekor kaphatunk csak meg.
  • Free Mode: ebben a kampány pályáit lehet úgy kijátszani, hogy bármelyik magas rangú tisztet kiválasztva az adott kampányban levő dinasztia tagjait kell támogatni, tulajdonképp újrajátszod az egész játékot, csak egy plussz tiszt kerül be, amit te irányítassz.

Ami számomra elsődleges hibának róható fel a játékkal kapcsolatosan, az az, hogy megint csak nem került bele az online kooperatív lehetősége. Manapság már szinte alap követelmény egy játékban, hogy játszható legyen online is, akár az egész játék, akár csak pl. a Párbaj mód. Ha már a játék funkcionalitásánál tartunk, akkor egy pár szóban megemlíteném a játék egyik gyenge pontját, a grafikát. Mivel egy konzol portról van szó, ezért erről a részről nem lehet túl sok mindent elmondani. Kopottas, visszamaradott a többi PC, vagy akár a mai konzol játékokhoz képest. Elég elszomorító, hogy képtelenek egy kicsit több időt belefektetni abba, hogy azért jól is nézzen ki a környezet. A karakterek még úgy-ahogy kidolgozottak, de sajnos ez nem elég, és épp ezért említettem meg a legelején, hogy a játékot konzolon lehet a legjobban élvezni. A másik gyenge pont, ami szemet szúrt, az pedig az in-game átvezető animációk (nem a CGI-ra gondolok). Annyira ízléstelen és néha elfuseráltnak tűnik az egész, hogy rákényszerülök az átvezető átlépésére, mert a szinkron hangokra fogjuk rá, hogy jók, de az egyes beszélgetések között általában van egy 2 perces csönd, amit egyszerűen nem értek, mert az addig oké, hogy nem egészen egy drámáról szól az egész, vagy egy egész estés Hollywoodi filmről, de ha már legalább belerakják, akkor legyen benne rendesen, és ne úgy, hogy a karaktereken semmi érzelmi kifejezés ne látszódjon, mert akkor inkább lehetett volna az összes átvezető inkább CGI, és akkor nincs az, hogy ezt is negatívumként kelljen megemlíteni. Feltehetőleg a grafikus motor lehet az oka ennek, csak azt nem értem, hogy amikor kiadták a játékot tavaly, hogy nem gondolták úgy, hogy egy kicsit újítanának azzal, hogy ha már átvezető animációkat raknak a játékba, akkor azért rendesen meg legyen csinálva, hogy látszódjon rajtuk a félelem, vagy az, hogy most fájdalomban vannak. Ennek ellenére a játék lényege ugyanaz marad, mész, és ütsz mindent, ami mozog.


Összegezve a Dynasty Warriors 8 nem túl sok újat mutatott az eddig részeket nézve, és nem igazán értem, hogy ha már arra vetemednek az emberek, hogy csinálnak egy játékot, akkor miért nem figyelnek oda mindegyik platformra. Ahhoz képest, hogy először izgatottan vártam a játékot, és úgy ültem neki, hogy a haverokkal képes leszek majd együtt szabdalni a népet, de csalódottan kellett, hogy kilépjek a játékból. Talán az egyik dolog, amiért mégis csak tovább játszottam a játékkal, az a pörgős csata miatt van, ami a játék mindegyik részében jelen van, és az igazi hangulatot adja, de a többi dolgot nézve...nem lett annyira jó, amennyire vártam.

A Hungamer értékelése a Dynasty Warriors 8 Xtreme Legends Complete Editionről:

Pros.:

+ rengeteg játszható karakter
+ kb. 90 választható fegyver, és mindnek külön kombója van
+ a hangulat még mindig megvan

Cons.:

- nem olyan jó grafika
- az átvezető animációk nem biztos, hogy jó ötlet volt
- nincs online coop, csak PS3-on

Értékelés
 8Játékmenet:
Ugyanaz, mint a többiben, kivéve az, hogy sok választható karakter van és sok fegyver közül lehet választani.
 8.5 Hangulat: 
Ez az, ami miatt bárki is játszani fog a játékkal. Pörgős, és azok, akik szeretik a nagy csatákat, imádják és imádni is fogják.
 7.5Grafika: 
Valljuk be, láttunk már szebb játékot is. Na meg az átvezető animációk...Egyszerűen felháborító.
 8Hangok: 
Itt vegyes érzelmek táplálnak, mivel az angol szinkron hang elég förtelmes, de ha az eredeti nyelven játszuk, akkor már tűrhetőek az átvezető animációk.
 6.5Szavatosság:
Szomorúan tapasztaltam, hogy az online co-op funkció megint kimaradt a játékból, pedig ez nagyot lendített volna a játékon. Továbbá a konzol port ennél a játéknál sajnos rosszul sült el.
Review score
 7.7
Még mindig ugyanaz a véleményem, hogy ha egy kicsit több időt fordítottak volna a PC-s átiratra, akkor tökéletes is lehetne. Leárazáskor a fanoknak mindenképp ajánlatos!
Újabb Régebbi