Total War Battles: Shogun teszt



A tabletek hordozható ilyen-olyan kütyük már úgy elterjedtek,
hogy komoly igény mutatkozik rájuk készülő „klasszikus” stratégiai címekre is. Ezt a Creative Assemblynél is jól tudják így, lényegében megalkották egy mellékágat a Total War szériában.


A játék csak nevében Total War, semmilyen téren nem is érdemes összehasonlítani a nagytestvérrel, de azért fáj, hogy tableten láttam először teljesen valós idejű Total War-t. Persze azért nem teljes a valós idő, a küldetéseink helyét mi választjuk ki egy szépen rajzolt térképen.


Játékmenet
A kampány során egy térképen kiválasztjuk a küldetést, majd lejátsszuk, indul a csata. Megnyerjük a csatát, aztán feloldunk egy következőt, vagy elérünk egy pontra, ahol elérhető lesz egy tapasztalatszerző küldetés, amik spirituális kirakós játékok (megadott számú szentélyt kell lerakni). Utóbbi mondatból Sherlocki logikával megáldott olvasóim sejtik itt már építkezés is lesz. A csaták alapja, hogy először le kell raknunk az épületeinket, amik termelnek bizonyos erőforrásokat, míg másokból ehetünk új egységeket. Ebben a nézetben a térkép hatszögekre van osztva, ennek megfelelő manőverekre vagyunk képesek. Az épületeink is hatszögekből álló területet foglalnak, azért külön kihívás a jó sorrendben-jól letett építmények felhúzása.


Az épületeinkből lehívunk egy friss egységet, akkor szépen legyártódik, majd letehetjük a hatszöges rácsokra egy bizonyos tartományon belül bárhova. Az egység várakozó állásban van, aki látott már Civ játékot tudja, ez a rész milyen. A z egységünk 3 irányt ismer, és mindhárom előre vezet, csak 2 gomb segítségével válthatunk sort. Ha a szomszédos hatszögre ellenség téved, akkor automatikusan harcolnak egymással, aztán az egységek kő-papír-olló kialakítása révén valaki nyer. A térkép másik végén van egy ellenséges tábornok, aki a székén ülve várja, hogy megcsapkodják a szamurájok.


Szóval a kampány során egy lineáris küldetés lánccal lesz dolgunk kis hangulati szövegekkel átitatva. De akinek tetszik a játék,annak lesznek skirmish küldetések is, szóval alkalmasint le tudja kötni a jó népet a dolog.


Grafika
A játékot a Unity Engine hajtja, a stílusból fakadóan, korrekt a megjelenés. A játék dizájnja a 16. századi japán művészetből merít, kellemes hangulatot teremtve. Lényegében a grafikáról még beszélni se lehet, annyira nincs köze a játékélményhez ebben az esetben.


Összegzés
A játék problémája, hogy a PC porthoz volt szerencsém, és azért el tudnám törni annak a kezét, aki lényegében egy érintő képernyős kezelőfelülettel kiad egy játékot. Meg azért ne legyen illúziónk, aki játszott már Total Warral többet vár ettől a játéktól, és épp emiatt óva intem a rajongókat tőle. Ez a játék tökéletes a tablet tulajoknak, akik munkába menet (közben) egy kis vérre szomjaznak. A játék tulajdonosai egy Shogun 2-höz használható DLC-vel is gazdagabbak lesznek, szóval ezért is érhet egy megfontolást, esetleg beszerezni valamire.

Pros:
+Total War
+Szép animációk
+Szép design

Cons:
-PC-n ez már kevés
-Kezelőfelület


Értékelés
7.5
 Játékmenet:

 Szépen átgondolt, a tempó gondosan elgondolt. Ám azért néha elég ügyetlen megoldások is vannak benne


8.0
 Hangulat: 

 Abszolút érezni a japán hatást, de azért a rövid küldetések miatt, nem kerülünk a hatása alá.

7.5
 Grafika: 

 A Unuty Engine korrekt munkát végez ebben a játékstílusban, a design szép, de azért PC szebb hatszöges játékok is vannak, az hogy tablet port, ez alól nem elég mentség.

9.0
 Hangok: 

 A muzsikák, hangok valószínűleg a Shogun 2-ből származnak szóval egy rossz szót nem tudok rájuk mondani.

9.0
 Szavatosság: 

 Az ilyen játékok olyanok, mint a sakk, (rétegjáték) szóval lesznek, akik eljátszanak vele a következő részig, de azért évek múlva nem fogjuk felidézni.

Summary
8.2
 Sokan meglátják majd ezt a játékot és kezdődik a sárdobálás. Ez a játék megérdemli a pontszámát, csak kerüljük PC-n. Egy jó irány a tablet stratégiák között a Battles vonal.


by Kopiati
Újabb Régebbi