A Warhammer 40k világát már biztosan sokan ismeritek a Dawn of War sorozatbĂłl, illetve a Space Marine c. TPS "nemistudommitmondjakrĂłla" játĂ©kbĂłl, ám 2016-ban egy francia fejlesztĹ‘ csapat, akiknek Ă©rdeme volt a majdnem kiválĂł disztĂłpikus sci-fi shooter, az E.Y.E. Divine Cybermancy. Eleinte Ă©rdekesnek tűnt, hogy a Space Marineok Dark Angels osztaga szemein Ă©s tettein keresztĂĽl nyerhetĂĽnk betekintĂ©st a 40k világába. Sajnos a kivitelezĂ©s már nem volt ennyire meggyĹ‘zĹ‘: monotonnak Ă©s ĂĽresnek Ă©rzĹ‘dött az egĂ©sz gameplay. Szinte ugyanazt kellett csinálni mindegyik pályán, Ă©s nĂ©ha olyan Ă©rzĂ©sem volt, hogy ez nem több szimplán egy Tech Demonál. GyanĂşs, hogy a fejlesztĹ‘k nem gondolták át elĂ©gszer a játĂ©k alapját, mert ugyan a grafikai rĂ©szletessĂ©g önmagáért beszĂ©lt (köszönhetĹ‘ a Games Workshopnak), de a játĂ©kmenet valami gyalázat volt. Most 2018-ban megjelent a játĂ©k felturbĂłzott verziĂłja, ami az Enhanced Editionre hallgat, Ă©s sok mindent kijavĂtottak, illetve feljavĂtottak. Az egyetlen problĂ©ma a játĂ©kkal kapcsolatosan az az ára, ami szerintem horrorisztikus a játĂ©k tartalmát tekintve. MeggyĹ‘zĹ‘dĂ©sem szerint a kiadĂł az, ami itt bele szĂłlt a dolgokba, Ă©s feltĂ©telezem emiatt is volt az "EE" megjelenĂ©sĂ©ig Mixed, illetve Mostly Positive a játĂ©k reviewok alapján Steamen, illetve MetaCriticen 60%-on.
TörtĂ©netileg semmit sem változott az alap verziĂłhoz kĂ©pest, igazábĂłl QoL (Quality of Life) dolgok kerĂĽltek be leginkább a játĂ©kba: Ăşj átvezetĹ‘k a kĂĽldetĂ©sek közbe, ami kicsit növeli a hangulatot; fegyver elakadás; a skillek minimálisan át lettek alakĂtva; a radar is vĂ©gre normálisan funkcionál, plussz nĂ©ha elĹ‘fordul a tĂşl sok aktivitásnál, hogy összezavarodik Ă©s rebootolja önmagát; multiplayer bugokat javĂtottak; Ăşj ellensĂ©gek, amik igen csak megizzasztottak, amĂg az alap verziĂłban könnyedĂ©n tudtam venni bármilyen akadályt; illetve egy Ăşj kaszt jött be, ami az Interrogator-Chaplain nĂ©vre hallgat. KĂĽlön ĂşjĂtáskĂ©nt Ă©rkeztek meg a Special Missionsre hallgatĂł játĂ©kmĂłd is, ami nem más, mint egy challenge mĂłd, ahol visszamehetsz a kampányban játszott helyszĂnekre Ă©s kĂĽlönfĂ©le feladatokat kell vĂ©grehajtanod (ezek igazábĂłl a fejlesztĹ‘k egy Ăşjra elĹ‘hĂşzott trĂĽkkjĂĽk volt, már az E.Y.E.-ban is megtalálhatĂł volt ez a játĂ©kmĂłd, itt tudtál igazán jĂłl farmolni xp-t). TulajdonkĂ©pp a játĂ©k 25-30%-át alakĂtották, illetve egĂ©szĂtettĂ©k ki, ami jĂłt tett az eddigi tulajoknak, mivel az alap játĂ©kot 1 Ăłra után meg lehetett könnyen unni, az EE verziĂłban viszont már tĂ©nyleg fontos az, hogy nagyobb fokozaton co-opban játsz, mivel rengetegszer kell távolrĂłl elintĂ©zni ellensĂ©geket, na meg nem beszĂ©lve arrĂłl, hogy mostmár tĂ©nyleg hordakĂ©nt támadnak a genestealerek.
Az elsĹ‘ pálya mĂ©g könnyedĂ©n ment a 3. fokozaton a 4-bĹ‘l, de a második pályán, amikor a xeno fĂ©szkeket kell felrobbantani már nem ment annyira könnyedĂ©n, sokszor kellett átgondolnom hogyan is esek neki, mivel minnĂ©l tovább hĂşztam az egĂ©szet, annál jobban vágtam a fát a saját lábam alĂłl. Az Ăşj ellensĂ©gekrĹ‘l annyit tudok elmondani, hogy mĂ©g kegyetlenebbek, mint a mezei Hybridek Ă©s a sima genestealerek. A legrosszabb köztĂĽk a genestealerek öngyilkos robbantĂł verziĂłja, mivel mindig a hordával egyĂĽtt Ă©rkeznek Ă©s mire odajutsz, hogy Ĺ‘t tennĂ©d el láb alĂłl, már bekövetkezett a problĂ©ma, aminek a levĂ©t a páncĂ©lod issza meg. Nem mellesleg mostmár a skilleket is kell spammelni elĂ©g rendesen, erĹ‘s buffot kaptak. Másik nagy pozitĂvum, hogy a VO-kat átdolgozták, mivel sokan mondták, hogy a társaid sokszor hasonlĂtottak inkább gĂ©pekre, mint emberekre, aki tolta az alap játĂ©kot single playerben, az tudja mirĹ‘l beszĂ©lek.
Talán az egyik negatĂvum az alap játĂ©khoz kĂ©pest az AI-kat Ă©rinti, leginkább a csapattársaidat. EgyedĂĽl játszva a játĂ©kot sokszor fogsz szitkozĂłdni, hogy mit művelnek a társaid, pontosan Ăşgy, mint az alap játĂ©kban, ugyanannyira buták, mint most az EE-ben. Rengetegszer láttam olyat, hogy Barachiel kifogyott a lĹ‘szerbĹ‘l, Ă©s legalább 4 másodpercig csak állt egy helyben, miközben a genestealerek a páncĂ©lját szabdalták szĂ©t. Nahumnál is ugyanez volt a helyzet, csak a kĂĽlönbsĂ©g, hogy az Ĺ‘ másodlagosa az orvosi kĂ©szlet, amivel parancsra egyesĂ©vel meg tud gyĂłgyĂtani mindenkit Ă©s a Power Fisthez kĂ©pest nem annyira effektĂv. Az ellensĂ©gnek is megvannak a maguk kis malĹ‘rjei, sokszor találkoztam olyannal, hogy egyes hybrid egysĂ©gek nĂ©ha csak megállnak a falaknál Ă©s csak meredten nĂ©znek rám, mintha kifogytak volna a lĹ‘szerbĹ‘l. AzĂ©rt is gondoltam azt, hogy ez abnormális viselkedĂ©s, mivel mások szĂł szerint 100-200 lĹ‘szert is kilĹ‘ttek már rám Ă©s nem futottak el elĹ‘lem, sĹ‘t, van hogy utánam jönnek Ă©s ugyanĂşgy tĂĽzet nyitottak rám. Az Ăşj egysĂ©gekkel viszont voltak Ă©rdekes találkáim, sokuk csak egy helyben állt, Ă©s várták, hogy szitává lĹ‘jjem, holott a feladatuk az lett volna, hogy teljes sebessĂ©ggel felökleljenek Ă©s szĂ©t kaszaboljanak. Biztosan Ă©rkezik valamilyen hotfix ezekre a problĂ©mákra, de megint azt kell hogy mondjam: elĂ©g sok idejĂĽk volt a fejlesztĹ‘knek az ilyesmik kikĂĽszöbölĂ©sĂ©re.
A pálya design is minimálisat változott: itt-ott ki lettek nyitva bizonyos területek, illetve ami nekem szembetűnő volt, hogy egyes terep tárgyak megmozdultak, ha meglőttem (pl. a templomos résznél a nagy harangot meg lehet lőni), ugyan az alap verziónál én nem figyeltem fel ilyesmi easter eggekre. Túlságosan nagy változás nem történt a pályákkal kapcsolatosan. Még mindig a pálya bizonyos szegleteiben vannak a relikviák "elrejtve" (némelyik szabad szemmel látható, valamelyiket pedig csak a suttogó hangok alapján tudod betájolni), aminek összegyűjtése még mindig elengedhetetlen, mivel abból kapjuk a legnagyobb xp forrást.
Ă–sszegezvĂ©n a játĂ©k mĂ©g mindig kicsit "ĂĽresnek" tűnik, mivel a pálya feladatok mĂ©g mindig ugyanazok, ugyan aki szereti az igazi henteldĂ©t, Ĺ‘k azonnal otthon fogják Ă©rezni magukat, mivel erĹ‘sen Serious Sam szintre emelkedett az ellensĂ©ges tömegek száma. Ami mĂ©g mindig legjobban bántja a szememet az a játĂ©k ára, mivel mĂ©g Ăgy sem Ă©ri meg az akciĂłs árát (31,99), a teljes árrĂłl meg inkább nem is beszĂ©lek (39,99). A feléért viszont már simán megĂ©ri, ha többen veszitek egyszerre, mivel co-opba mĂ©g hangulatosabb, mint singlebe.
| Review score | |
| 8.2 | A Space Hulk: Deathwing felĂşjĂtott kiadása mĂ©g mindig kĂĽszködik nĂ©mi betegsĂ©ggel, de mĂ©rföldekkel jobb Ă©s hangulatosabb, mint az alap verziĂł. |



