DiRT 3 interjú




A CVG készített egy interjút Matt Horsman-nel (Design Manager) a DiRT 3 kapcsán, erről olvashattok most egy saját fordítást.

Rengeteg változást eszközöltetek a DiRT 3. részén. Hogyan derítettétek ki, hogy a rajongók milyen változásokat szeretnének látni?

Odafigyelünk a játékosainkra. Már a DiRT 2 megjelenése előtt is folyamatosan figyeltük a fórumokat, lejegyeztük az érdekesebb hozzászólásokat, és sokat beszélgettünk a rajongókkal a különböző sajtórendezvényeken. Többször felvetettünk bizonyos ötleteket a honlapunkon, aztán megfigyeltük, hogy reagál rá a közösség - ha nem tetszett nekik, elvetettük az ötletet. Másrészt pedig a DiRT 2 segítségével rengeteg fontos információhoz, statisztikához jutottunk, melyek alapján könnyen nyomon követhető, hogy mit szerettek a játékosok, és mit nem.

A Codemasters angol nemzetiségű, Colin McRae pedig skót - hogy jön ehhez a DiRT amerikai hangulata?

Szerintem a DiRT 3 sokkal inkább európai lesz, mint amerikai - teljesen más megközelítést alkamaztunk, mint az eddigi epizódoknál.

Mennyi DLC-re számíthatunk?

Erről még most is folynak a tárgyalások, de jelenleg a dobozos tartalomra koncentrálunk.

Mi teszi a 'Gymkhana' játékmódot mássá, mint például egy driftelős verseny a Need For Speedben?

A Gymkhana egy forradalmian új műfaj, olyan, mint például a táncosoknak az utcai tánc. Ken Block segítségével létrehoztuk a tökéletes lehetőséget a játékosoknak, hogy megmutathassák, mikre képesek.. A Gymkhana az egyik legizgalmasabb dolog, amibe belevágtunk; teljesen új ízt ad az autóversenyzésnek (ahogy azt a valóságban is tette).
(Gymkhana - egy új játékmód a készülő harmadik részben, ahol egyfajta akadálypályán kell teljesítenünk. A cél a minél látványosabb vezetés, az ugratók kihasználása, a driftelés.. - A szerk.)

Az autók most is csodálatosak, bár nem sok játékos áll le gyönyörködni bennük.. Tervezitek valamiféle autó-nézegető / fényképező mód bevezetését?

Igen (már a DiRT 2 is tartalmazott ilyet). De ki akarna fényképezni, ha egyszer videózhat is?
A DiRT 3 ugyanis YouTube támogatással érkezik: a játék során bármikor készíthetsz videókat, és feltöltheted őket az internetre.
A fejlesztők egyike arról beszélt, milyen lenne látni a játékban egy 9000 lóerős kocsit; a régi, PS1-es részek pedig olyan csalásokat tartalmaztak, mint például a láthatatlanság. Van rá esély, hogy a DiRT 3-ban ismét előkerülnek ezek a "csak a poén kedvéért"-típusú kiegészítők?

A szórakozni vágyóknak a Party-módot ajánljuk - ez igazi felüdülés egy-két keményebb verseny után. Egyszerre akár nyolc játékos is játszhat, így nagyszerű videók születhetnek.. De nyugalom - lesznek meglepetések is..

Most, hogy lesznek éjszakai versenyek, kettéosztjátok a ranglistákat éjszakai/nappali versenyre? Sötétben vezetni sokkal nehezebb..!

Sajnos a ranglisták száma előre meg volt határozva, túl sokféle nem fért volna a játékban. Ezért úgy döntöttünk, hogy autó-osztályonként hozzuk létre őket.
Kíváncsian várom, hogy kik jutnak majd fel a hatvanas évek járgányainak ranglistájára - hajrá Mini-k!

Mennyire képzi fontos részét a játéknak az online játékmenet?

Röviden: nagyon. Mindig is ügyeltünk arra, hogy jól ki legyen dolgozva játékaink ezen része - fontos, hogy mindenki számára elérhető legyen, és a játékosok rendes körülmények közt mérkőzhessenek meg egymással. Rengeteget fejlődünk ezen a téren: például bevezetésre kerül az osztott képernyő, így azok is kiélvezhetik a multiplayer nyújtotta örömöket, akiknek esetleg nincs internet-hozzáférésük.



(Az eredeti interjú itt olvasható.)
Újabb Régebbi